Tenis-DC: Česi vedú nad Slovenskom 1:0, Veselý zdolal debutanta Kleina

Na archívnej snímke slovenský tenista Lukáš Klein.
Na archívnej snímke slovenský tenista Lukáš Klein. — Foto: TASR/Martin Baumann

Praha 4. júla (TASR) - Slovenskí tenisti prehrávajú v priateľskom stretnutí daviscupových tímov v Prahe s Českom 0:1.

O úvodný bod pre domáce farby sa postaral Jiří Veselý, ktorý na antuke Sparty zdolal slovenskú dvojku Lukáša Kleina po trojsetovom boji 7:5, 3:6, 7:5. V druhom singli si zmerali sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos.

Získal tri hry za sebou a prvý set sa stal napokon jeho korisťou

Klein (300. vo svetovom rebríčku ATP) sa pri debute v daviscupovom drese nezľakol hráča elitnej stovky. Vo štvrtom geme prelomil podanie Veselého a po potvrdení brejku si vybudoval náskok 4:1. Líder českej ekipy robil vo výmenách priveľa nevynútených chýb, nevedel sa dostať do tempa.

V ďalších minútach Veselý vyrovnal na 4:4, no v desiatom geme čelil setbalu. Odvrátil ho esom, čo ho výrazne povzbudilo. Získal tri hry za sebou a prvý set sa stal napokon jeho korisťou.

Odplatil Kleinovi prehru z vlaňajšieho challengeru

Klein sa rýchlo otriasol a v druhom dejstve začal predvádzať tenis, ktorý mu v júni vyniesol triumf na turnaji Bratislava Open. Mal navrch vo výmenách, na jeho konto pribúdali víťazné údery. V šiestom geme po výbornom bekhendovom obhodení zobral Veselému servis a výhodu brejku pretavil v zisk setu. V úvode rozhodujúceho dejstva na kurte dominoval Veselý, pridal na agresivite a rýchlo odskočil Kleinovi na 4:0. Slovenský reprezentant nezložil zbrane, v desiatom geme odvrátil dva mečbaly a vyrovnal na 5:5.

Koncovka však patrila Veselému, ktorý v dvanástej hre premenil po úspešnom obhodení štvrtý mečbal a odplatil Kleinovi prehru z vlaňajšieho challengeru Peugeot Open v Bratislave.