Tenis: V Bratislave začnú Schmiedlová a Vondroušová, v Prahe Veselý a Klein
TASR
TASR

Tenis: V Bratislave začnú Schmiedlová a Vondroušová, v Prahe Veselý a Klein

Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov.

Na snímke zľava slovenský fedcupový tenisový tím Viktória Kužmová, Katarína Kužmová, kapitán tímu Matel Lipták, Rebeka Šramková, Anna Karolína Schmiedlová a český fedcupový tenisový tím zľava kapitán Petr Pála, Markéta Vondroušová, Tereza Martincová a Miriam Kolodzejová počas žrebu Pohára priateľstva Slovensko - Česko 3. júla 2020 v Bratislave. — Foto: TASR /Pavel Neubauer

Bratislava/Praha 3. júla (TASR) - Slovenská tenisová dvojka Anna Karolína Schmiedlová a česká jednotka Markéta Vondroušová nastúpia v sobotu o 14.00 h proti sebe v úvodnej dvojhre priateľského stretnutia fedcupových tímov.

V druhom singli si na harde v NTC zmerajú sily slovenská jednotka Viktória Kužmová a česká dvojka Tereza Martincová. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Nedeľňajší program otvorí o 14.00 h súboj tímových jednotiek V. Kužmovej a Vondroušovej, následne sa predstavia Schmiedlová a Martincová. Do záverečnej štvorhry nominoval slovenský kapitán Matej Lipták sestry Viktóriu a Katarínu Kužmové, šéf českej lavičky Petr Pála nahlásil tandem Vondroušová, Miriam Kolodziejová.

Stretnutie tímov Česka a Slovenska

Priateľské stretnutie daviscupových tímov Česka a Slovenska v Prahe otvorí v sobotu o 11.00 h súboj Jiřího Veselého a Lukáša Kleina. V druhej dvojhre si na antukovom dvorci Sparty zmerajú sily Lukáš Rosol a Norbert Gombos.

V nedeľu o 11.00 h najskôr nastúpia na kurt Veselý s Gombosom. V záverečnom singli si skrížia rakety Rosol a Klein. Zloženie deblových párov bude po dohode oboch kapitánov známe až po skončení dvojhier.

Slovenky sa na zápas tešia

Slovenky ťahali vo všetkých troch súťažných fedcupových stretnutiach s Češkami za kratší koniec. Naposledy sa obe družstvá stretli vo februári 2011, Liptákove zverenky podľahli súperkám 2:3.

Hoci Češky nie sú v najsilnejšom zložení a nastúpia bez zranenej Petry Kvitovej, škála a kvalita ich tímu je vysoká. Naše baby sa na zápasy tešia. Je to pre nás veľká výzva. Hoci ide iba o priateľský zápas, určite dajú do toho všetko,“ uviedol kapitán slovenského tímu Matej Lipták.

Katarína Kužmová sa teší na premiéru vo fedcupovom tíme: „Je super, že môžem byť súčasťou tejto partie a bonus je, že mám šancu zahrať si so sestrou. S Viki sme sa zohrali, na turnaji Bratislava Open sme postúpili do finále debla. Dúfam, že sa nám bude dariť aj proti Češkám.“

Kužmovej sa splnil sen

Viktória Kužmová vždy túžila po tom, aby si vo Fed Cupe zahrala po boku mladšej sestry. Splnil sa mi sen. Myslím, že nás čakajú skvelé zážitky a výborné zápasy. Terezu Martincovú dobre poznám. Na turnaji WTA v Lyone, ktorý bol posledný pred vypuknutím pandémie koronavírusu, to bol trojsetový boj.“

Slovenskí daviscupoví reprezentanti sa pokúsia odplatiť federálnemu rivalovi prehru 1:3 z marcového bratislavského kvalifikačného súboja o postup na finálový turnaj Davisovho pohára v Madride. Najväčší podiel na víťazstve Česka mal Veselý, ktorý vo dvojhrách zdolal Jozefa Kovalíka i Andreja Martina.

Chcem sa poďakovať všetkým, že môžeme nastúpiť v takomto stretnutí. Každý sa teší na ostré zápasy, tenis nám veľmi chýbal. Dúfam, že chlapci si to užijú, bude to pre nich reštart," zdôraznil Hrbatý. Gombos víta konfrontáciu s kvalitným súperom: „Veľmi sa teším, že sa podarilo zrealizovať takýto nápad. Na areál pražskej Sparty mám krásne spomienky. Dúfam, že fanúšikovia uvidia super zápasy, nech vyhrá lepší.“

žreb priateľského stretnutia fedcupových tímov Slovensko - Česko

sobota 14.00, Anna Karolína Schmiedlová - Markéta Vondroušová, Viktória Kužmová - Tereza Martincová

nedeľa 14.00, Kužmová - Vondroušová, Schmiedlová - Martincová

Viktória Kužmová, Katarína Kužmová - Martincová, Viktória Kužmová - Vondroušová, Miriam Kolodziejová

žreb priateľského stretnutia daviscupových tímov Česko - Slovensko

sobota 11.00, Jiří Veselý - Lukáš Klein, Lukáš Rosol - Norbert Gombos

nedeľa 11.00, Veselý - Gombos, Rosol - Klein, štvorhra

žreb priateľského strtenutia mužov do 23 rokov Slovensko - Česko

sobota: 10.30, Alex Molčan - Jiří Lehečka, Tomáš Líška - Tomáš Macháč

nedeľa: 10.30, Molčan - Macháč, Líška - Lehečka

Molčan, Líška - Dalibor Svrčina, Macháč

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…