Dobré noviny
Zbožňovali ich naše babky i mamy: Za týmito hercami by sa aj dnes otočila nejedna žena
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Zbožňovali ich naše babky i mamy: Za týmito hercami by sa aj dnes otočila nejedna žena

Stali sa filmovými ikonami.
Stali sa filmovými ikonami. — Foto: Instagram/Marlon Brando,Jamesdean

Stali sa filmovými ikonami. Napriek tomu, že mnohí z nich patria do minulosti, aj dnes by svojim zjavom vedeli zatieniť mnohé herecké hviezdy a hviezdičky.

BRATISLAVA 4. júla – Milovali a do dnešných dní ich stále milujú mnohé ženy po celom svete. Napriek tomu, že už nie sú medzi nami alebo sa tešia vysokému veku, svojím talentom, charizmou či zjavom by mohli pokojne zatieniť nejedného súčasného herca v najlepších rokoch.

Najväčší fešák Hollywoodu, čo ovplyvnil aj dnešné hviezdy

Marlon Brando patril k najväčším fešákom Hollywoodu. Napriek neľahkému detstvu to dotiahol medzi najväčšie svetové hviezdy.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Marlon Brando Estate™ (@marlonbrando),

Nebol to však len jeho zjav, ktorým si podmaňoval dievčatá a ženy po celom svete. Jeho nezameniteľná osobnosť a herecký štýl ovplyvnili ďalšie svetové a najmä dnešné hviezdy ako Robert De Niro, Al Pacino, James Dean či Johnny Depp.

Idolom mládeže v 50. rokoch 20. storočia sa stal postavou Jonnyho - vodcu motorkárskeho gangu vo filme Divoch. Za svoj herecký chlebíček získal v roku 1945 Oscara a to konkrétne za úlohu vo filme Prístav. Bola to však až dnes už kultová americká dráma s názvom Električka zvaná Túžba, ktorá priniesla hercovi celosvetovú  slávu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Marlon Brando Estate™ (@marlonbrando),

Fanúšikovia si však Branda budú už navždy pamätať najmä ako talianskeho mafiána Vita Corleona v ikonickom filme Krstný otec. Svojej úlohy sa zhostil tak dobre, že domov si odniesol druhú zlatú sošku a to oprávnene.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa ??? ??????? ????? (@theculturemafia),

Herecká ikona počas svojho života nemyslela len na seba a okrem herectva sa venoval tým, ktorí toľko šťastia ako on nemali. Herec pomáhal obetiam holokaustu a stal sa veľvyslancom fondu OSN. Marlon sa narodil v roku 1924, zomrel ako 80-ročný v Los Angeles na pľúcnu fibrózu.

Žiaril krátko ale intenzívne

James Dean veľmi rýchlo zažiaril na filmovom plátne ako „zlý chlapec“, no jeho jagavá hviezda veľmi rýchlo zhasla. James bol obletovaný sexsymbol a idol nielen americkej mládeže. Talentovaný herec ostal navždy rebelom telom a dušou, ktorý sa stal sa predstaviteľom „rozhnevaných mladých mužov“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa James Dean (@jamesdean),

Bola to práve snímka s názvom Rebel bez príčiny, vďaka ktorej získal toto pomenovanie. Film zobrazuje citlivého mladíka, ktorému nerozumie staršia generácia a ktorý má problém začleniť sa do kolektívu.

Jeho výborne naštartovaná herecká kariéra však rýchlo zhasla. Jamesova záľuba v rýchlych autách sa mu stala v roku 1955 osudnou.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa James Dean (@jamesdean),

Svet navždy opustil ako 24-ročný mladík, keď zomrel na následky tragickej autonehody. Napriek tomu len v priebehu dvoch rokov svojej hereckej kariéry získal množstvo priaznivcov a hlavne - pozornosť filmových kritikov. Tí ho stihli v krátkom čase nominovať dvakrát na Oscara. James Dean ostane navždy zapísaný medzi hereckými legendami.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa James Dean (@jamesdean),

Multitalent s nežným úsmevom a šibalským pohľadom

Eugene Curran Kelly, známy ako Gene Kelly bol americký spevák, herec, tanečník, choreograf, režisér a producent – a idol žien po celom svete. Nežnejšie pohlavie si dokázal veľmi rýchlo získať svojím jemným úsmevom a šibalským pohľadom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gene Kelly (@welovegenekelly),

Talentovaného herca preslávila filmová hudobná snímka s názvom Spievanie v daždi, kde nielen hral, ale aj spieval, tancoval a spolupodieľal sa aj na choreografii a réžii. Bol hviezdou aj ďalších slávnych hudobných filmov ako Američan v Paríži,  či francúzskeho muzikálu Slečinky z Rochefortu. V roku 1951 sa hercovi dostalo veľkej pocty, keď získal špeciálneho Oscara za prácu vo filme ako spevák, tanečník, herec a režisér.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Gene Kelly (@welovegenekelly), <

Už ste čítali?