Tenis: Finále Fed Cupu v Budapešti presunuli na rok 2021
TASR
TASR

Tenis: Finále Fed Cupu v Budapešti presunuli na rok 2021

Nový termín finálového turnaja je 13. až 18. apríl. ITF o presune informovala v piatok s tým, že pozorne monitorovala situáciu šírenia ochorenia COVID-19 už od februára.

Na snímke radosť slovenského fedcupového tímu po výhre v druhej dvojhre druhého hracieho dňa kvalifikačného duelu o postup na finálový turnaj Pohára federácie Slovensko - Veľká Británia, v ktorom Anna Karolína Schmiedlová zdolala Britku Harriet Dartovú a získala pre Slovensko rozhodujúci tretí bod v Bratislave 8. februára 2020. — Foto: TASR/Martin Baumann

Budapešť 26. júna (TASR) - Finálový turnaj tenisového Pohára federácie v Budapešti, na ktorom budú štartovať aj Slovenky, odložili na rok 2021. Pôvodne sa mal konať už v apríli tohto roka, ale Medzinárodná tenisová federácia (ITF) ho pre pandémiu koronavírusu preložila.

Nový termín finálového turnaja je 13. až 18. apríl. ITF o presune informovala v piatok s tým, že pozorne monitorovala situáciu šírenia ochorenia COVID-19 už od februára. Organizátori dúfali, že sa bude hrať ešte v roku 2020, ale napokon prišlo k ročnému odkladu z "logistických, bezpečnostných a regulačných dôvodov". Hrať sa bude v Papp Sport Arena v Budapešti. Finálový turnaj bude aj kvalifikácia na tiež o rok odložené OH 2020 v Tokiu a ITF je v úzkom kontakte s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) pri riešení situácie. ITF dodala, že zápasy play off, ktorá sa mala hrať v ôsmich dejiskách po celom svete (17.-18. apríla), sa budú hrať vo februári 2021.

Slovenky mali štartovať duelom s USA

Slovenské tenistky mali odštartovať účinkovanie na turnaji duelom proti USA. Na programe bol v utorok 14. apríla hneď v úvodný deň podujatia. Zaradili ho do večerného bloku a na centrálnom antukovom dvorci sa mal začať o 17.00 h. V piatok 17. apríla sa zverenky kapitána Mateja Liptáka mali stretnúť v C-skupine so Španielskom (17.00 h.). Do semifinále postúpia víťazi štyroch trojčlenných skupín. Každé stretnutie bude pozostávať z dvoch dvojhier a záverečnej štvorhry.

S Američankami, rekordnými 18-násobnými držiteľkami cennej trofeje, sa Slovenky ešte nestretli. So Španielkami majú priaznivú bilanciu 2:0. V roku 2002 ich zdolali vo finále prestížnej súťaže na harde v Maspalomase 3:1. Hlavnou strojkyňou víťazstva bola Daniela Hantuchová, ktorá vyhrala obe dvojhry, tretí bod pridala Janette Husárová. V roku 2012 triumfoval tím súčasného fedcupového kapitána na antuke v Marbelle 3:2. O dva body sa postarala Dominika Cibulková, rozhodujúci vybojovala Hantuchová.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…