Dobré noviny
Novú česko-slovenskú cyklolávku môžete pomenovať práve vy: Adept na Stavbu roka čaká na svoje nové meno
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Novú česko-slovenskú cyklolávku môžete pomenovať práve vy: Adept na Stavbu roka čaká na svoje nové meno

Česko-slovenská cyklolávka čaká na svoje nové meno do 12. júla.
Česko-slovenská cyklolávka čaká na svoje nové meno do 12. júla. — Foto: TTSK

Nápady na názov unikátnej česko-slovenskej cyklolávky môžete posielať do 12. júla.

Kopčany 26. júna (TASR) – Slovenské Kopčany a české Mikulčice spája od októbra minulého roka nový cyklistický most. Stavba svojou unikátnosťou zaujala aj komisiu v súťaži Stavba roka 2019. O jej oficiánom názve rozhodnú občania. Dobré noviny o tom informovalo marketingové oddelenie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Návrhy môžu ľudia posielať do 12. júla

Most cez tisíc rokov. Aj tak nazývajú historici lávku, ktorá spája de veľkomoravské obce. Trnavský samosprávny kraj a Juhomoravský kraj sa dohodli, že o oficiálnom názve rozhodnú občania. „Svoje návrhy budú môcť posielať prostredníctvom sociálnych sietí krajov alebo mailom na komunikacia@trnava-vuc.sk alebo marketing@jmk.cz do 12. júla, uviedol Trnavský kraj.

Zástupcovia oboch krajov vyberú dva najlepšie návrhy, ktoré postúpia do ďalšieho kola. O víťaznom názve rozhodnú opäť občania hlasovaním na sociálnych sieťach krajov. Kritériá pre výber návrhov do najlepšej „dvojky“ sú: 

  • názov znie dobre v češtine aj slovenčine,
  • názov neobsahuje vulgárne, rasistické, urážajúce prvky, 
  • názov reaguje na lokalitu, históriu územia alebo význam mosta. 
Cyklolávka zaujala aj komisu v súťaži Stavba roka 2019.
Cyklolávka zaujala aj komisu v súťaži Stavba roka 2019. Foto: TTSK

Autor alebo autorka víťazného názvu budú odmenení. Od krajov získajú cyklobalíček, ktorého súčasťou bude aj fľaša s podpisom nášho najúspešnejšieho cyklistu, Petra Sagana. 

Cyklistická lávka je súčasťou projektu, ktorý realizoval Trnavský samosprávny kraj v spolupráci s Juhomoravským krajom. V rámci jedinečnej oblasti, ktorá spája históriu Čechov a Slovákov, sa vybudovala oceľová lávka s dĺžkou 143 metrov cez hraničnú rieku Morava a nadväzujúce prístupové komunikácie v celkovej dĺžke 3,1 kilometra. Cieľom projektu bolo prepojiť lokality Mikulčice a Kopčany pre cyklistov, peších návštevníkov a miestnych obyvateľov v rámci unikátnej lokality pamiatok slovanského hradiska Veľkej Moravy.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z TRNAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?