Dôchodca strávi zvyšok života v hoteli. Vyjde ho to lacnejšie ako domov dôchodcov
Michaela Mäsiarová
Michaela Mäsiarová

Dôchodca strávi zvyšok života v hoteli. Vyjde ho to lacnejšie ako domov dôchodcov

Na sociálnej sieti vysvetľuje svoje rozhodnutie a podkladá ho jednoduchou rozpočtovou matematikou.

Senior si to všetko dôkladne prerátal. — Foto: Reprofoto Santeplusmag.com

BRATISLAVA 27. júna - Dôchodok a jeho výhody, či nevýhody sú samostatnou kapitolou, o ktorej by sa dalo rozprávať veľmi dlho. Ako sú nastvané dôchodcovské systémy, politické či ekonomické, zavisí od nastavenia samotných krajín a od toho, čo a za akú cenu svojim dôchodcom ponúkajú. Čo však seniorov po celom svete spája, je po rokoch usilovnej práce, profesionálnych povinností a preťaženia, chuť si oddýchnuť. Táto fáza života je pre našich najstarších úplne novou kapitolou, ktorá so sebou nesie obrovské zmeny zrejme pre každého z nich. Mnohí zvažujú možnosť pobytu v domove dôchodcov alebo v rezidencii pre seniorov. Pre niektorých však môžu byť náklady s tým spojené príliš problematické, náročné, dokonca často aj nemožné.

Hotel je lacnejší ako domov dôchodcov

Francúzske noviny Le Point prinášajú príbeh Terryho Robinsona, Američana, ktorého nápad obletel svet. 64-ročný senior je odhodlaný obísť svoje rozpočtové dôchodcovské obmedzenia. Rozhodol sa zvyšok života stráviť v hoteli. Vyjde ho to totiž lacnejšie ako domov pre seniorov.

Evidentne akčný Terry o svojom nápade napísal na sociálnej sieti, kde toto rozhodnutie vysvetľuje a dokladá tvrdením, že vykonal skutočne detailný prieskum pobytových ponúk, prijateľných cien a samozrejme konkrétnych výhod. Terry po dlhšom zvažovaní zvolil hotel Holiday Inn. Informáciu zverejnil tiež portál Santeplusmag.

V hoteli bude mať dôchodca k dispozícii množstvo služieb, o ktorých by sa mu v zariadení pre seniorov ani nesnívalo. Napríklad aj bazén.
V hoteli bude mať dôchodca k dispozícii množstvo služieb, o ktorých by sa mu v zariadení pre seniorov ani nesnívalo. Napríklad aj bazén. Foto: Pexels

Terry to má celé prerátané, využívať bude zľavy a výhody pre seniorov 

Dôvodom sú peniaze. Namiesto toho, aby v domove dôchodcov utratil 188 dolárov denne, hotel ho podľa jeho výpočtov vyjde „len“ na 60 dolárov. Jeho ďalší tip? Skombinovať možnosť dlhodobého pobytu a zliav pre seniorov, vrátane raňajok alebo „šťastných hodiniek“, počas ktorých je väčšina cien nižšia než priemerne. Takto mu na konci dňa zostane v osobnom rozpočte ešte 128 dolárov k dobru na ďalšie výdavky, vrátane služieb prania bielizne, či ďalších potravín.

Dievčatá ho sem-tam prídu skontrolovať, ak bude treba, zavolajú márnicu

Okrem samotnej hotelovej izby môže Terry Robinson v hoteli využívať aj hotelový bazén, posilňovňu či saunu. Výhodou je tiež pravidelná (a najmä bezplatná) dodávka sprchovacieho gélu či zubnej pasty.

Zdá sa, že z hľadiska jeho zdravia, to má Terry tiež celkom „ošéfované“. „Dievčatá ma občas prídu skontrolovať, či je všetko v poriadku. A ak nie, zavolajú sanitku...alebo márnicu,“ uzatvára veselý dôchodca, ktorého plán obdivujú mnohí po celom svete.

Už ste čítali?

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…