Liverpool je blízko prvému titulu po 30 rokoch, Martial sa zaskvel hetrikom proti Sheffieldu

Futbalisti FC Liverpool zdolali v stredajšom domácom stretnutí 31. kola najvyššej anglickej súťaže Crystal Palace 4:0.

Radosť Anthonyho Martiala po strelení hetriku do siete Sheffieldu — Foto: TASR/AP

Londýn 24. júna (TASR) - Futbalisti FC Liverpool zdolali v stredajšom domácom stretnutí 31. kola najvyššej anglickej súťaže Crystal Palace 4:0. Na čele tabuľky si vypracovali 23-bodový náskok a ak vo štvrtok ich najbližší prenasledovateľ Manchester City nezvíťazí na pôde londýnskej Chelsea, v predstihu získajú prvý ligový titul po tridsiatich rokoch.

Zverenci Jürgena Kloppa si po reštarte Premier League pripísali bezgólovú remízu v mestskom derby s Evertonom, tentoraz však dosiahli jednoznačný triumf. Už do prestávky viedli 2:0 gólmi Trenta Alexandra-Arnolda a Mohameda Salaha, po zmene strán sa presadili ešte Fabinho a Sadio Mane.

Dúbravka inkasoval po dvoch zápasoch

Manchester City hrá proti Chelsea vo štvrtok od 21.15 SELČ a nádej na obhajobu titulu si sedem zápasov pred koncom sezóny udrží len v prípade plného bodového zisku.

Newcastle United remizoval doma s Aston Villou 1:1. Slovenský brankár Martin Dúbravka inkasoval až v 83. minúte, keď bod pre hostí zabezpečil Ahmed Elmohamady. Loptu zo siete lovil po dvoch dueloch, v ktorých si udržal čisté konto.

Martialov hetrik

Norwich City s Ondrejom Dudom si skomplikoval „záchranárske“ práce, keď doma podľahol Evertonu 0:1. „Kanárici“ sú v ligovej tabuľke na 20. priečke, na 17. miesto znamenajúce zotrvanie v Premier League majú manko šesť bodov. Slovenský stredopoliar hral do 71. minúty.

Hrdinom Manchestru United sa v zápase so Sheffieldom United stal Anthony Martial. Francúzsky útočník sa pod triumf domácich 3:0 podpísal hetrikom.