Slovnaft Cup: Slovan vyhral v Zlatých Moravciach a postúpil do finále

Na snímke zľava slovinský útočník Žan Medved  (Slovan) a Adrián Covan (ViOn)
Na snímke zľava slovinský útočník Žan Medved (Slovan) a Adrián Covan (ViOn) — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do finále Slovenského pohára.

Zlaté Moravce 23. júna (TASR) - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava postúpili do finále Slovenského pohára. V utorňajšej odvete semifinále Slovnaft Cupu 2019/2020 zvíťazili na štadióne FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 2:0 po tom, ako v domácom úvodnom stretnutí triumfovali 4:1. Premiérový súťažný zásah v belasom drese si pripísal Vladimír Weiss, ktorý v druhom polčase premenil jedenástku.

Zverenci Jána Kozáka slávili cez víkend obhajobu fortunaligového titulu a môžu dosiahnuť double. Ich finálovým súperom bude postupujúci z dvojice MFK Ružomberok - FC DAC 1904 Dunajská Streda. Odveta medzi týmito dvoma mužstvami je na programe v stredu o 18.00 h v Ružomberku, v prvom zápase sa v Dunajskej Strede zrodila remíza 1:1.

Gól v poslednej minúte polčasu

Hostia mali prvú veľkú šancu už v 8. minúte, keď Medved na dvakrát nastrelil žrď. Ten istý hráč potom vyskúšal pozornosť Chovana spoza šestnástky, domáci brankár sa preletel vzduchom a vyrazil loptu. Chovan si však neskôr zavaril sám, musel hasiť proti Medvedovi po tom, ako rozohral priamo na jeho kopačky.

Na snímke zľava bulharský obranca Vasil Božikov (Slovan) a David Hrnčár (ViOn).
Na snímke zľava bulharský obranca Vasil Božikov (Slovan) a David Hrnčár (ViOn). Foto: TASR/Henrich Mišovič

Zlaté Moravce si vypracovali príležitosti na otvorenie skóre až po polhodine hry, po centri z pravého krídla hlavičkoval nikým neatakovaný Chren, „koníčkom“ však netrafil priestor troch žrdí. Na konci ďalšej akcie sa po Šullovom zákroku dostal do zakončenia Duga, z druhej vlny prestrelil bránku.

Ani Ďubek z hranice päťky nenamieril presne a Zlaté Moravce pykali. Henty sa ešte nepresadil, ale v 45. minúte Nono oblúčikom vysunul Medveda, ktorý prešprintoval obrancu a krížnou strelou prekonal aj Chovana.

Slovan mohol  vyhrať aj výraznejšie

ViOn mohol vyrovnať hneď v úvode druhého polčasu. De Marco odvrátil loptu len k Ďubekovi, jeho pokus z hranice šestnástky smeroval do stredu bránky a vyrazil ho Šulla, ktorý v utorok dostal priestor pred Greifom. Domáci nedali a po hodine hry to s ich postupovými nádejami vyzeralo ešte horšie.

Asanovič zahral v šestnástke rukou, v rýchlom slede videl druhú žltú kartu, predčasne sa porúčal z ihriska a hostia mali k dispozícii jedenástku. Tú premenil V. Weiss a zvýšil už na 2:0.

Na snímke zľava Vladimír Weiss z (Slovan) a Martin Kovaľ (ViOn).
Na snímke zľava Vladimír Weiss z (Slovan) a Martin Kovaľ (ViOn). Foto: TASR/Henrich Mišovič

Slovan takmer pridal aj tretí zásah, striedajúci Čavrič prekonal Chovana, lopta sa kotúľala k bránkovej čiare, Duga ju v snahe zachrániť vykopol do žrde, od ktorej sa odrazila von. V závere tesne minul striedajúci De Kamps a aj keď sa už hostia viackrát nepresadili, proti oslabenému súperovi poľahky doputovali do finále.

SP 2019/2020 - odveta semifinále:

FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - ŠK Slovan Bratislava 0:2 (0:1)

Góly: 45. Medved, 62. V. Weiss (z 11 m). Rozhodovali: Kráľovič - E. Weiss, Žákech, ŽK: Mészáros, Asanovič - Henty, Ratao, Apau, ČK: 60. Asanovič (ViOn) po 2. ŽK, 332 divákov

ViOn: Chovan - Hrnčár, Asanovič, Chren, Brašeň - Válovčan (74. Švec), Ďubek (64. Richtárech), Duga, Grozdanovski (85. Mihálik), Kovaľ (85. Cabral De Souza) - Mészáros (74. Cmiljanič)

Slovan: Šulla - Medveděv, Apau, Božikov, De Marco - Nono (77. Lavrinčík), Mustafič (69. De Kamps) - Henty (78. Ožbolt) - Ratao (60. Strelec), Medved, V. Weiss (69. Čavrič)

/prvý zápas 1:4, Slovan postúpil do finále/