Juventus triumfoval v Bologni, Brescia bodovala s Fiorentinou

Paulo Dybala z Juventusu sa teší z gólu
Paulo Dybala z Juventusu sa teší z gólu — Foto: TASR/AP

Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v pondelňajšom zápase 27. kola talianskej Serie A na ihrisku Bologne 2:0 a potvrdili post lídra tabuľky.

Bologna 22. júna (TASR) - Futbalisti Juventusu Turín vyhrali v pondelňajšom zápase 27. kola talianskej Serie A na ihrisku Bologne 2:0 a potvrdili post lídra tabuľky. Na čele majú náskok štyroch bodov pred Laziom Rím, ktoré má k dobru stredajší duel na ihrisku Atalanty.

Juventus vo svojom prvom ligovom dueli po pauze spôsobenej koronavírusom získal rozhodujúci náskok už v prvom polčase. Najskôr sa v 23. minúte strelou do stredu bránky z pokutového kopu presadil Cristiano Ronaldo, o trinásť minút neskôr zvýšil Paulo Dybala vydareným pokusom z hranice šestnástky na 2:0. Po prestávke sa už skóre nemenilo, obhajca titulu však v nadstavenom čase prišiel o vylúčeného obrancu Danila. Bologna je na 10. priečke.

Vyhrali aj futbalisti AC Miláno

Hráči AC Miláno vyhrali na ihrisku Lecce presvedčivo 4:1 a v tabuľke sa posunuli na siedmu pozíciu. Milánčania rozhodli o zisku troch bodov v druhom polčase, keď od stavu 1:1 zaznamenali tri góly. Za hostí sa presadili postupne Samuel Castillejo, Giacomo Bonaventura, Ante Rebič a Rafael Leao. AC sa tak bodovo dotiahlo na šiesty Neapol. Lecce je po prehre naďalej v pásme zostupu na 18. pozícii.

V tabuľke posledná Brescia získala bod na pôde Fiorentiny po remíze 1:1. Slovenský futbalista Nikolas Špalek nastúpil za hostí v 66. minúte a deväť minút pred koncom videl žltú kartu za faul. Fiorentina dohrávala s desiatimi mužmi, keď rozhodca vylúčil v 70. minúte obrancu Martina Caceresa a následne vykázal po protestoch aj trénera domácich Giuseppeho Iachiniho.

Serie A - 27. kolo:

ACF Fiorentina – Brescia Calcio 1:1 (1:1)

Góly: 29. Pezzella – 17. Donnarumma (z 11m), ČK: 70. Caceres (Fiorentina)

/N. Špalek za hostí od 66. min/

US Lecce – AC Miláno 1:4 (0:1)

Góly: 54. Mancosu (z 11m) – 26. Castillejo, 55. Bonaventura, 57. Rebič, 72. Leao

FC Bologna – Juventus Turín 0:2 (0:2)

Góly: 23. Ronaldo (z 11m), 36. Dybala, ČK: 90.+1 Danilo (Juventus)