Omsk dostal od obhajcu nakladačku 0:6

Sibírsky klub nevyhral v KHL už takmer mesiac.

Nový tréner Avangardu Omsk Miloš Říha musel stráviť najvyššiu prehru po prebratí mužstva Foto: TASR/Pavel Neubauer

Moskva 8. októbra (TASR) - Hokejisti Avangardu Omsk utŕžili v KHL ďalší krutý debakel. V utorkovom zápase prehrali na domácom ľade s obhajcom Gagarinovho pohára Dinamom Moskva vysoko 0:6.

Dvojnásobný šampión položil základy svojho triumfu v úvodnej tretine, v ktorej viedol už po 12-tich minútach 3:0. Ofenzívna smrť hostí sa nezastavila ani v ďalších dvoch dejstvách, hetrikom sa blysol útočník Maxim Karpov, čisté konto si udržal brankár Alexander Jeriomenko. Slovenská dvojica v domácom tíme Ivan Baranka, Tomáš Záborský sa bodovo nepresadila, v zostave hostí chýbal zranený obranca Dominik Graňák.

Dinamo si víťazstvom upevnilo druhú priečku na Západe, trápiaci sa Omsk zostáva po deviatej prehre v rade s 9 bodmi na samom dne ligovej tabuľky. Avangardu zatiaľ nepomáha ani trénerská výmena, Miloš Říha musel stráviť prehru aj v šiestom stretnutí na striedačke Omsku. Pre renomovaného českého kouča to bola najvyššia prehra po tom, čo mužstvo prebral po odvolaní Fína Petriho Matikainena. Sibírsky klub nevyhral v KHL už takmer mesiac.

Podobný začiatok mal aj duel Avtomobilist Jekaterinburg - Torpedo Nižnij Novgorod, v ktorom si hostia vypracovali trojgólový náskok už počas úvodných necelých ôsmich minút. Domáci však na rozdiel od Avangardu aspoň skorigovali stav na prijateľných 2:4.

Hráči Barysu Astana rozhodli o víťazstve 3:2 nad Viťazom Podolsk až po samostatných nájazdoch, jediným úspešným exekútorom v záverečnom rozstrele bol domáci Roman Starčenko. Obranca hostí Branislav Mezei nazbieral dohromady 14 trestných minút, okrem dvoch menších trestov dostal aj desaťminútový osobný trest za úder do oblasti hlavy a krku súpera.

Jugra Chanty-Mansijsk v zostave so slovenským zadákom Tomášom Starostom podľahla AK Bars Kazaň 3:4 po predĺžení. Hostia sa vďaka dvojbodovému zisku vyšvihli na čelo tabuľky Východnej konferencie.

Sumáre utorkových zápasov KHL:

Avangard Omsk - Dinamo Moskva 0:6 (0:3, 0:2, 0:1)

Góly: 12., 38. a 42. Karpov, 3. Bojkov, 11. Komarov, 39. Karsums

Barys Astana - Viťaz Podolsk 3:2 pp a sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 32. Blochin, 56. Savčenko, rozhodujúci sam. nájazd Starčenko - 39. Selezňov, 46. Topol

Jugra Chanty-Mansijsk - AK Bars Kazaň 3:4 pp (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Savinainen, 26. Gorbunov, 43. J. Andersson - 2. Stapleton, 17. Fajzullin, 53. Varnakov, 64. Svitov

Avtomobilist Jekaterinburg - Torpedo Nižnij Novgorod 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

Góly: 12. Jemelejev, 45. Lazarev - 3. Galuzin, 7. Potapov, 8. Immonen, 27. Salminen