Kucka sa blysol ľavačkou. Parme pomohol získať bod

Slovenský reprezentant a hráč Parmy Juraj Kucka (vpravo) a Kevin Lasagna z Udinese. — Foto: TASR/AP

Slovenský futbalista Juraj Kucka strelil gól v prvom zápase najvyššej talianskej súťaže po koronavírusovej prestávke.

Rím 20. júna (TASR) - Slovenský futbalista Juraj Kucka strelil gól v prvom zápase najvyššej talianskej súťaže po koronavírusovej prestávke. Jeho Parma v sobotnom stretnutí dohrávky 25. kola remizovala na ihrisku FC Turín 1:1.

Kucka sa blysol ľavačkou

Kucka vyrovnal v 31. minúte, keď sa dostal k spätnej prihrávke Gervinha a ľavačkou prestrelil brankára Salvatoreho Sirigua. Pre 33-ročného stredopoliara to bol štvrtý zásah v tejto ligovej sezóne.

Jeho gól mohol vyjsť nazmar, keď v 48. minúte mal domáci Andrea Belotti k dispozícii jedenástku, no nepremenil ju. Parma figuruje v tabuľke Serie A na siedmom mieste, Turín je na pätnástej priečke.

Zápasy bez divákov

Sezónu prerušili v marci pre pandémiu koronavírusu. Ešte pred obnovením ligového ročníka dokončili v stredu Taliansky pohár, ktorý získal Neapol. Zápasy sa hrajú bez divákov, za prísnych hygienických opatrení a s pravidelným testovaním hráčov.

Serie A - dohrávka 25. kola:

FC Turín - FC Parma 1:1 (1:1)

Góly: 15. N"Koulou - 31. KUCKA

/J. Kucka za hostí hral do 85. min a v 31. min dal gól/

Hellas Verona - Cagliari Calcio 2:1 (2:1)

Góly: 14. a 26. Di Carmine - 43. Simeone, ČK: 35. Borini - 70. Cigarini po 2. ŽK