Fico: Smer je stále silná partia, ktorá pôjde ďalej, mám pripravené nové tváre
TASR
TASR

Fico: Smer je stále silná partia, ktorá pôjde ďalej, mám pripravené nové tváre

Počas budúceho týždňa zasadnú orgány Smeru-SD rozhodujúce o ďalšom fungovaní strany.

Na snímke Robert Fico — Foto: TASR/Dano Veselský

Bratislava 19. júna (TASR) – Počas budúceho týždňa zasadnú orgány Smeru-SD rozhodujúce o ďalšom fungovaní strany. Na piatkovom brífingu to uviedol predseda Smeru Robert Fico, ktorý dodal, že stranu čaká personálna zmena a že má pripravených perspektívnych kandidátov do vedenia strany.

„Bude to zásadná zmena vo vedení strany, som pripravený na zmenu môjho postavenia,“ dodal na brífingu Fico. Nevyjadril sa jednoznačne, či je ochotný odstúpiť z postu predsedu, povedal však, že „nemá záujem utekať v tejto situácii“. „Chcem ponúknuť nový model riadenia strany. Bol už ponúknutý, no nebol prijatý,“ vyhlásil.

Dodal, že s ponukou na vstup do vedenia strany sa chystá osloviť viacerých tridsiatnikov. Chce tiež tvoriť tieňový kabinet. "Smer je stále silná partia, ktorá bude fungovať ďalej," dodal.

Ficove slová sú ďalšou reakciou na fakt, že 11 poslanci Smeru-SD na čele s podpredsedom strany Petrom Pellegrinim sa rozhodli odísť zo strany. Fico ich aktivitu označil za zradu a má dve vysvetlenia tohto aktu. „Buď je to úmyselné rozbíjanie ľavice, alebo došlo k obrovským hodnotovým rozdielom. Niektorí páni z tejto skupiny mali napríklad problém s 13. dôchodkami,“ poznamenal na margo odchádzajúcej skupiny.

Fico zároveň príslušných poslancov vyzval, aby sa vzdali funkcií predsedov parlamentných výborov a Pellegrini postu podpredsedu národnej rady. „Ak to neurobia sami, budeme musieť o to požiadať štandardným procesným postupom,“ dodal. Zdôraznil, že on nemá záujem nahradiť Pellegriniho na poste podpredsedu Národnej rady SR.

Podľa Fica členovia Smeru berú veľmi negatívne rozhodnutie, a najmä spôsob, akým sa 11 poslanci rozhodli odísť. Pellegriniho skupinu označil za zradcov, pripomenul, že práve prostredníctvom strany si budovali svoju politickú kariéru a gesto ich odchodu bolo voči strane neslušné.

V stredu (17. 6.) oznámilo ďalších desať poslancov parlamentu, že sa pridáva k projektu expremiéra a podpredsedu Smeru-SD Petra Pellegriniho, ktorý nedávno oznámil, že v strane končí. K Pellegrinimu sa pripojili podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč. Pellegrini verí, že číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí stranu zaregistrovať.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…