Dobré noviny
NHL: Chára možno neodohrá všetky duely o nasadenie, Halák dostane väčší priestor
TASR
TASR

NHL: Chára možno neodohrá všetky duely o nasadenie, Halák dostane väčší priestor

Nick Ritchie (druhý zľava) z Bostonu Bruins, jeho spoluhráči kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára (uprostred), Charlie McAvoy (vľavo), Pär Lindholm (vpravo) a Chris Wagner (druhý sprava).
Nick Ritchie (druhý zľava) z Bostonu Bruins, jeho spoluhráči kapitán Bostonu Bruins Zdeno Chára (uprostred), Charlie McAvoy (vľavo), Pär Lindholm (vpravo) a Chris Wagner (druhý sprava). — Foto: TASR/AP

Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára možno neodohrá za Boston všetky zápasy v skupine o nasadenie do play off.

Boston 18. júna (TASR) - Slovenský hokejový obranca Zdeno Chára možno neodohrá za Boston všetky zápasy v skupine o nasadenie do play off. Tréner Bruce Cassidy naznačil, že po reštarte NHL dopraje niektorým starším hráčom počas miniturnaja voľno.

Okrem 43-ročného kapitána by mohol v niektorých dueloch miniturnaja pauzovať a pred ostrými zápasmi play off si oddýchnuť aj jeden z lídrov útoku - 34-ročný center Patrice Bergeron. „Určite by sme mohli nechať oddychovať skúsenejších hráčov,“ uviedol Cassidy v rozhovore pre NBC Sports.

„Potrebujú naši veteráni odohrať všetky tri zápasy, aby sa dostali do top formy? Aj keby to potrebovali, majú riskovať, že sa pred play off zrania? A máme množstvo ďalších otázok. Myslím si, že každý tím v skupine k tomu bude pristupovať podobne a bude sa snažiť mať zdravé a čo najlepšie pripravené mužstvo na štart play off.“

Viac príležitostí pre Haláka

Naopak, v skupine o nasadenie by mohol dostať viac priestoru v bránke „medveďov“ Slovák Jaroslav Halák. Pred play off je jasnou tímovou jednotkou Fín Tuukka Rask, tréneri ho však pred zápasmi vyraďovačky nebudú chcieť zbytočne preťažiť.

V skupine sa tak núka šanca na viac štartov Halákovi. „Tuukka je naša opora. Halákovi veľmi veríme, no Tuukka je brankár na play off a bude štartovať v prvom zápase 1. kola, ak sa dovtedy nič nezmení,“ dodal Cassidy.

Boston chce vyhrať aj miniturnaj

Bruins získali Prezidentskú trofej pre víťaza základnej časti, napriek tomu môžu klesnúť v nasadení do play off až na štvrtú priečku. Prvé štyri tímy vo Východnej i Západnej konferencii majú na základe percentuálneho bodového zisku istý priamy postup do 1. kola, no predtým medzi sebou odohrajú miniturnaj a ten rozhodne o ich nasadení.

Boston si v skupine zmeria sily s ďalšími tromi najlepšími tímami z východu - Tampou Bay, Washingtonom a Philadelphiou. „Či chceme vyhrať všetky tri zápasy? Samozrejme, v perfektnom svete áno," povedal Cassidy.

„Myslím si však, že tímy budú skladať na každý zápas inú zostavu, budú k tomu pristupovať ako v predsezónnych prípravných stretnutiach. Ale ak naši veteráni budú chcieť odohrať každý zápas, nebudem im v tom brániť. Sú to ich telá, oni ich poznajú najlepšie. V záverečnom zápase v tretej tretine si potom radšej zavrieme oči a budeme dúfať, že sa nikto nezraní.“

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…