Fico: Čas ukáže, kto to so sociálnodemokratickými hodnotami myslí úprimne
TASR
TASR

Fico: Čas ukáže, kto to so sociálnodemokratickými hodnotami myslí úprimne

Predsedu Smeru-SD Roberta Fica mrzí, že odchádzajúci členovia strany hovoria o silnej sociálnej demokracii, pričom práve oni ju trieštia a oslabujú.

Na snímke predseda Robert Fico (vľavo) — Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 17. júna (TASR) - Predsedu Smeru-SD Roberta Fica mrzí, že odchádzajúci členovia strany hovoria o silnej sociálnej demokracii, pričom práve oni ju trieštia a oslabujú. Mrzí ho tiež, že po 20 rokoch v Smere-SD dokážu niektorí predstierať, že sú nové tváre.

Uviedol to na sociálnej sieti v súvislosti s avizovaným odchodom ďalších desiatich členov Smeru-SD do nového projektu Petra Pellegriniho. Hovorí, že slovami o novej sociálnej demokracii chcú prekryť svoje egoistické ciele a zmiasť voličov strany.

„Čas ukáže, kto to so sociálnodemokratickými hodnotami myslí úprimne a vážne, kto sa s nimi narodil, kto ich zdieľa a cíti. Úspešnú ľavicu a sociálnu demokraciu vždy reprezentovali činy a nie slová. Ako predseda strany Smer-SD môžem hrdo povedať, že odkedy som v politike, tak som presvedčený ľavičiar a nikdy nepodľahnem ‚slniečkárskym‘ a neoliberálnym trendom,“ tvrdí Fico.

Dodal, že okrem všeobecných fráz nepočul od odchádzajúcich členov nič o údajnej novej sociálnej demokracii. Podotkol, že o nej hovoria aj predstavitelia, ktorých novinári dlhodobo označovali za „biznis krídlo“ Smeru-SD či „deti“ Roberta Kaliňáka.

Ako príklad uviedol exministerku vnútra Denisu Sakovú či poslanca Erika Tomáša. „Mrzí ma, že po 20 rokoch v Smere-SD niektorí politici dokážu vôbec predstierať, že sú ‚nové tváre‘ a zabudnúť, odkiaľ prišli, čo robili a čo presadzovali,“ uviedol.

Pripomenul, že odchádzajúcich členov pred 20 rokmi učil politike a roky spolu diskutovali o modernej sociálnej demokracii. „Robil som to rád, lebo som chcel vychovať novú generáciu socialistov, ktorí budú aj reálne v politike napĺňať hodnoty sociálnej demokracie a nielen o tom hovoriť. Vždy som stál pri nich, postupne im dával priestor, funkcie a zodpovednosť,“ hovorí s tým, že sa im nikdy neotočil chrbtom.

Ďalších desať poslancov parlamentu v stredu oznámilo, že sa pridáva k projektu Pellegriniho. Sú medzi nimi dvaja podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Pellegrini verí, že číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí stranu zaregistrovať. Pellegrini nedávno oznámil, že končí v Smere-SD, vzdáva sa funkcie podpredsedu a značku Smer-SD necháva "otcovi zakladateľovi", predsedovi Ficovi.

Už ste čítali?

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…

Mamou v dobe covidu: Nevedeli sme, čo nás čaká. Slovenky priznali,…

Strach o seba, aj dieťatko. Mamy musia s príchodom nového člena rodiny…

Chlapcov hnevá pri šachu aj futbale. Talentovaná rómska šachistka…

Šachistka Agátka Berková dokonca remizovala s ruským šachovým…

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…