Fico: Čas ukáže, kto to so sociálnodemokratickými hodnotami myslí úprimne
TASR
TASR

Fico: Čas ukáže, kto to so sociálnodemokratickými hodnotami myslí úprimne

Predsedu Smeru-SD Roberta Fica mrzí, že odchádzajúci členovia strany hovoria o silnej sociálnej demokracii, pričom práve oni ju trieštia a oslabujú.

Na snímke predseda Robert Fico (vľavo) — Foto: TASR/Pavol Zachar

Bratislava 17. júna (TASR) - Predsedu Smeru-SD Roberta Fica mrzí, že odchádzajúci členovia strany hovoria o silnej sociálnej demokracii, pričom práve oni ju trieštia a oslabujú. Mrzí ho tiež, že po 20 rokoch v Smere-SD dokážu niektorí predstierať, že sú nové tváre.

Uviedol to na sociálnej sieti v súvislosti s avizovaným odchodom ďalších desiatich členov Smeru-SD do nového projektu Petra Pellegriniho. Hovorí, že slovami o novej sociálnej demokracii chcú prekryť svoje egoistické ciele a zmiasť voličov strany.

„Čas ukáže, kto to so sociálnodemokratickými hodnotami myslí úprimne a vážne, kto sa s nimi narodil, kto ich zdieľa a cíti. Úspešnú ľavicu a sociálnu demokraciu vždy reprezentovali činy a nie slová. Ako predseda strany Smer-SD môžem hrdo povedať, že odkedy som v politike, tak som presvedčený ľavičiar a nikdy nepodľahnem ‚slniečkárskym‘ a neoliberálnym trendom,“ tvrdí Fico.

Dodal, že okrem všeobecných fráz nepočul od odchádzajúcich členov nič o údajnej novej sociálnej demokracii. Podotkol, že o nej hovoria aj predstavitelia, ktorých novinári dlhodobo označovali za „biznis krídlo“ Smeru-SD či „deti“ Roberta Kaliňáka.

Ako príklad uviedol exministerku vnútra Denisu Sakovú či poslanca Erika Tomáša. „Mrzí ma, že po 20 rokoch v Smere-SD niektorí politici dokážu vôbec predstierať, že sú ‚nové tváre‘ a zabudnúť, odkiaľ prišli, čo robili a čo presadzovali,“ uviedol.

Pripomenul, že odchádzajúcich členov pred 20 rokmi učil politike a roky spolu diskutovali o modernej sociálnej demokracii. „Robil som to rád, lebo som chcel vychovať novú generáciu socialistov, ktorí budú aj reálne v politike napĺňať hodnoty sociálnej demokracie a nielen o tom hovoriť. Vždy som stál pri nich, postupne im dával priestor, funkcie a zodpovednosť,“ hovorí s tým, že sa im nikdy neotočil chrbtom.

Ďalších desať poslancov parlamentu v stredu oznámilo, že sa pridáva k projektu Pellegriniho. Sú medzi nimi dvaja podpredsedovia strany Richard Raši a Peter Žiga, členka predsedníctva Denisa Saková a tiež poslanci Ľubica Laššáková, Ján Ferenčák, Matúš Šutaj Eštok, Peter Kmec, Erik Tomáš, Róbert Puci a Ján Blcháč.

Pellegrini verí, že číslo nie je konečné a že do septembra sa im podarí stranu zaregistrovať. Pellegrini nedávno oznámil, že končí v Smere-SD, vzdáva sa funkcie podpredsedu a značku Smer-SD necháva "otcovi zakladateľovi", predsedovi Ficovi.

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…