Dobré noviny
Podnikateľ Jozef Majský pôjde opäť pred súd. Zadržali ho v Česku
TASR
TASR

Podnikateľ Jozef Majský pôjde opäť pred súd. Zadržali ho v Česku

Na snímke Jozef Majský (vľavo)
Na snímke Jozef Majský (vľavo) — Foto: TASR/Martin Baumann

Majského mala už zadržať česká polícia v nemocnici v Šumperku, kde bol hospitalizovaný, informovala v stredu televízia Markíza.

Bratislava 17. júna (TASR) - Najvyšší súd (NS) SR vytýčil termín verejného zasadnutia vo veci podnikateľa Jozefa Majského v kauze podvodu na nebankové subjekty BMG Invest a Horizont Slovakia na 1. júla. Má rozhodovať o odvolaní obžalovaného. Pre TASR to uviedla Alexandra Važanová z referátu pre komunikáciu s verejnosťou NS SR.

Majského mala už zadržať česká polícia v nemocnici v Šumperku, kde bol hospitalizovaný, informovala v stredu televízia Markíza. Na podnikateľa mal byť podľa televízie vydaný zatykač Najvyšším súdom SR. Súd sa k vydaniu zatykača na podnikateľa zatiaľ nevyjadril.

Súd trestné stíhanie Majského prerušil v marci 2019 pre ťažkú chorobu. Rozhodnutiu predchádzalo pribratie štyroch znalcov v odbore zdravotníctvo a farmácia a znalecké dokazovanie s cieľom preveriť, či obžalovanému zdravotný stav dovoľuje účasť na verejnom zasadnutí.

NS SR sa mal pravidelne informovať o zdravotnom stave podnikateľa. V októbri minulého roka NS SR opäť vyzval znalcov, aby sa vyjadrili k zdravotnému stavu s cieľom zistiť, či dôvody prerušenia trestného stíhania naďalej trvajú alebo pominuli.

Predsedníčka senátu NS SR Gabriela Šimonová vylúčila Jozefa M. 28. marca 2018 pre zlý zdravotný stav na samostatné konanie. V ten istý deň senát odsúdil ďalších dvoch spoluobžalovaných v kauze podvodu na BMG Invest a Horizont Slovakia na právoplatné tresty odňatia slobody.

Dávida Brtvu na deväť rokov a Patrika P. na sedem rokov. Brtva je už podmienečne prepustený na slobodu. Trojicu v minulosti už dva razy neprávoplatne odsúdil v kauze podvodu voči nebankovým subjektom ŠTS v Pezinku.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…