Angelina Jolie vychováva deti s inou farbou pleti: Systém chráni mňa, ale nie moju dcéru. Je to neznesiteľné
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Angelina Jolie vychováva deti s inou farbou pleti: Systém chráni mňa, ale nie moju dcéru. Je to neznesiteľné

Angelina patrí medzi celebrity, ktorým sláva nestúpla do hlavy. Má veľké srdce a pomáha tým, ktorí to potrebujú.

Archívne snímky, na snímke je Angelina Jolieová po stretnutí s sídle NATO a v gréckom prístavnom meste Piraeus máva migrantom počas jej návštevy utečeneckého tábora. — Foto: TASR / AP

LOS ANGELES 17. júna - Angelina Jolie je herečkou celosvetového formátu, no ide mnohým príkladom. Slávu využíva na to, aby pomohla tým, ktorí to potrebujú. Pomocnú ruku podáva utečencom i chudobným ľuďom. Prednedávnom sa vyjadrila k téme rasizmu, uvádza portál People s odvolaním na interview v magazíne Harper’s Bazaar UK. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Angelina Jolie (@angelinajolie_offiicial),

Pomáha utečencom 

Angelina má tri deti s Bradom Pittom, no rozhodla sa, že ďalšie tri si adoptuje z rozvojových krajín. Syn Maddox pochádza z Kambodže, syn Pax z Vietnamu a dcérka Zahara je z Etiópie. 

Mnohých ľudí zaujíma, prečo tak úspešná herečka pomáha utečencom a chudobným ľuďom, no jej odpoveď je jasná. „Robím osvetu, aby sme si uvedomili, aké ťažkosti majú títo ľudia. Myslím si, že by sme ich mali obdivovať za to, čo prežili, nie sa na nich pozerať zhora,“ povedala pre portál Look To The Stars.

Archívna snímka, osobitná vyslankyňa Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Angelina Jolieová (vpravo) máva migrantom počas jej návštevy utečeneckého tábora v gréckom prístavnom meste Piraeus.
Archívna snímka, osobitná vyslankyňa Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Angelina Jolieová (vpravo) máva migrantom počas jej návštevy utečeneckého tábora v gréckom prístavnom meste Piraeus. Foto: TASR / AP
Archívna snímka, utečenecký chlapec dáva na ruku náramok osobitnej vyslankyni Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Angeline Jolieovej (v strede) počas jej návštevy utečeneckého tábora v gréckom prístavnom meste Piraeus.
Archívna snímka, utečenecký chlapec dáva na ruku náramok osobitnej vyslankyni Úradu Vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) Angeline Jolieovej (v strede) počas jej návštevy utečeneckého tábora v gréckom prístavnom meste Piraeus. Foto: TASR / AP

Deti by mali počúvať a učiť sa 

Smrť Georga Floyda i mnohé ďalšie okolnosti ju prinútili prehodnotiť dôležité veci. „Systém, ktorý chráni mňa, no nemusí chrániť moju dcéru – alebo iného muža, ženu či dieťa v našej krajine na základe farby pleti – je neznesiteľný,“ povedala mama šiestich detí pre magazín Harper's Bazaar UK.

Pokiaľ ide o vzdelávanie týkajúce sa rasizmu, Angelina vyzýva detí, aby neustále počúvali a učili sa, pretože len takýmto spôsobom sa môžu vzdelávať v oblasti ľudských práv a rovnosti.

Nádej na lepší zajtrajšok 

Napriek tomu, čo sa deje vo svete, tvrdí, že ľudia akýmsi spôsobom napredujú. To jej dáva nádej na lepší zajtrajšok. Podľa nej je dôležité počúvať tých, ktorých slová neboli vypočuté.  

Na diskrimináciu má jasný názor. „Diskrimináciu a beztrestnosť nemožno tolerovať, vysvetľovať alebo zdôvodňovať,“ cituje jej vyhlásenie portál People. 

Archívna snímka, americká herečka Angelina Jolieová, ktorá pôsobí ako osobitná vyslankyňa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), počas tlačovej konferencie v utečeneckom tábore Kutapalong.
Archívna snímka, americká herečka Angelina Jolieová, ktorá pôsobí ako osobitná vyslankyňa Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR), počas tlačovej konferencie v utečeneckom tábore Kutapalong. Foto: TASR / AP
Archívna snímka, Jolieová zamierila po príchode do Bangladéša priamo do tábora v pobrežnej oblasti Teknaf v blízkosti hraníc s Mjanmarskom a porozprávala sa s niektorými z tamojších 720.000 obyvateľov.
Archívna snímka, Jolieová zamierila po príchode do Bangladéša priamo do tábora v pobrežnej oblasti Teknaf v blízkosti hraníc s Mjanmarskom a porozprávala sa s niektorými z tamojších 720.000 obyvateľov. Foto: TASR / AP

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…