Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách je oficiálne otvorená
TASR
TASR

Letná turistická sezóna vo Vysokých Tatrách je oficiálne otvorená

Jazdou historických električiek Kométa a Trojča z Popradu až na Štrbské pleso v nedeľu slávnostne otvorili letnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách.

Na snímke električka Zelená Kométa z roku 1913 na stanici Starý Smokovec — Foto: TASR/Roman Hanc

Vysoké Tatry 14. júna (TASR) - Jazdou historických električiek Kométa a Trojča z Popradu až na Štrbské pleso v nedeľu slávnostne otvorili letnú turistickú sezónu vo Vysokých Tatrách za prítomnosti štátnej tajomníčky Ministerstva dopravy (MD) SR Kataríny Brunckovej a generálneho riaditeľa sekcie cestovného ruchu MD SR Radúza Dulu.

Podľa Brunckovej ministerstvo dopravy, ktoré má pod sebou aj podporu domáceho cestovného ruchu, víta každú takúto atrakciu, ktorá môže prilákať domácich turistov do Vysokých Tatier. Minulý týždeň z ministerstva absolvovali otvorenie letnej cyklosezóny na Liptove.

Otvorili aj sezónu na Baťovom kanáli

V sobotu (13. 6.) sa presunuli na Záhorie, kde otvorili vodácku sezónu na Baťovom kanáli, a v nedeľu navštívili Vysoké Tatry. „Veríme, že v čase po pandémii môže práve domáci cestovný ruch porásť a že ľudia na Slovensku pochopia, že dovolenka na Slovensku je naozaj dobrý nápad,“ uviedla štátna tajomníčka.

Dula informoval, že v piatok (12. 6.) odštartovali v slovenských médiách kampaň asi za 300 000 eur, ktorou podporujú to, aby sa zviditeľnili niektoré časti Slovenska. „Momentálne čakáme aj na sprocesovanie dotácie pre oblastné organizácie cestovného ruchu, kde oblastná organizácia Vysoké Tatry je jeden z troch top prijímateľov na Slovensku a z dotácie ministerstva dopravy dostane viac ako milión eur,“ doplnil Dula.

Stále väčší záujem

Obchodný riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko Karol Martinček vyzdvihol, že o tatranské železnice je zo strany ľudí stále väčší záujem. „V roku 2017 sme mali prepravených približne 2,5 milióna osôb, v roku 2019 už 3,5 milióna cestujúcich v rámci tatranských železníc,“ spresnil.

Martinček dodáva, že v spolupráci so Železnicami Slovenskej republiky by chceli čo najskôr uskutočniť rekonštrukciu pôvodnej zubačkovej trasy, a potom príde päť nových zubačiek v dizajne štítov Vysokých Tatier. Tieto plány sa podľa neho majú uskutočniť v priebehu budúceho roka.

Séria víkendových programov vo Vysokých Tatrách bude pokračovať otvorením vysokohorských chodníkov na Hrebienku. Pre návštevníkov Tatier sa tak sprístupní aj vysokohorské prostredie nad chatami – sedlá, štíty i Chata pod Rysmi.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…