Neapol remizoval s Interom a postúpil do finále Talianskeho pohára

Radosť hráčov Neapola po postupe cez Inter Miláno do finále Talianskeho pohára
Radosť hráčov Neapola po postupe cez Inter Miláno do finále Talianskeho pohára — Foto: TASR/AP

Futbalisti SSC Neapol postúpili do finále Talianskeho pohára.

Neapol 13. júna (TASR) - Futbalisti SSC Neapol postúpili do finále Talianskeho pohára. V sobotňajšej semifinálovej odvete remizovali doma s Interom Miláno 1:1 a po triumfe 1:0 v úvodnom stretnutí si zabezpečili účasť v boji o trofej. Vo finále sa Neapol stretne s Juventusom Turín, ktorý si postup vybojoval v piatok v dueli s AC Miláno.

Skóre duelu otvoril hosťujúci Christian Eriksen už v druhej minúte, keď sa presadil priamo z rohového kopu. Štyri minúty pred koncom polčasu však vyrovnal Dries Mertens. Belgický útočník sa tak stal najlepším strelcom talianskeho klubu v histórii, keď o jeden gól prekonal Slováka Mareka Hamšíka.

Hostia v zostave s ďalším Slovákom Milanom Škriniarom už v ďalšom priebehu duelu vytúžený gól nestrelili, hoci mali niekoľko gólových šancí. Stanislav Lobotka nemohol nastúpiť v drese SSC Neapol, keďže ho trápi zranenie stehenného svalu na ľavej nohe.