Dobré noviny
Muža zachránili po šiestich dňoch zo studne, kam spadol na úteku pred psom
TASR
TASR

Muža zachránili po šiestich dňoch zo studne, kam spadol na úteku pred psom

Záchranári nakladajú do sanitky Ukrajinca, ktorého vytiahli po šiestich dňoch zo studne, kam spadol na úteku pred divým psom na indonézskom ostrove Bali v sobotu 6. júna 2020.
Záchranári nakladajú do sanitky Ukrajinca, ktorého vytiahli po šiestich dňoch zo studne, kam spadol na úteku pred divým psom na indonézskom ostrove Bali v sobotu 6. júna 2020. — Foto: TASR/AP

Ukrajinca, ktorý na indonézskom ostrove Bali minulý týždeň na úteku pred divým psom spadol do studne a utrpel zlomeninu nohy, zachránili po šiestich dňoch.

Denpasar 8. júna (TASR) - Ukrajinca, ktorý na indonézskom ostrove Bali minulý týždeň na úteku pred divým psom spadol do studne a utrpel zlomeninu nohy, zachránili po šiestich dňoch. Oznámila to v pondelok miestna polícia, informovala agentúra AP.

Muž menom Roberts Jacob Matthews spadol do betónovej studne hlbokej takmer štyri metre začiatkom minulého týždňa a nebol schopný sa z nej dostať. Farmár z obce Pecatu na juhu Bali začul v sobotu jeho volanie o pomoc a informoval ostatných dedinčanov.

Tí Matthewsovi poskytli potravu a vodu a chceli ho zachrániť pomocou lana. Muž však povedal, že nie je možné ho vytiahnuť z dôvodu zranení, ktoré utrpel. Do studne sa neskôr spustil tím z indonézskej pátracej a záchrannej služby a Matthewsa vytiahol. Zachráneného previezli na ošetrenie do nemocnice.

Muž úradom povedal, že sa snažil uniknúť divému psovi, ktorý ho naháňal. Pil vodu zo studne, čo mu podľa jeho slov pomohlo prežiť. Matthews, ktorý je na dovolenke na Bali od marca, je držiteľom ukrajinského pasu a má britský vodičský preukaz.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…