Jana Kirschner zverejnila fotku dcérky, ktorá púta pozornosť: Vyjadruje jasný postoj
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Jana Kirschner zverejnila fotku dcérky, ktorá púta pozornosť: Vyjadruje jasný postoj

Zo slov obľúbenej slovenskej speváčky budete mať zimomriavky. 

Archívne snímky, na snímkach je obľúbená slovenská speváčka. — Foto: Instagram - janakirschner_official / g0mboska

LONDÝN 5. júna - Známa slovenská speváčka Jana Kirschner publikovala pred pár dňami na Instagrame fotku jej dcérky, ktorá upútala pozornosť ľudí. Vyjadrila sa totiž k rasizmu s vierou, že jedného dňa budeme svet vnímať inak. 

Balzam na dušu 

Jana Kirschner a Vojtěch Dyk vydali v prvý jarný deň novú skladbu s názvom Na okamih. „Pôvodne som mala s touto pesničkou iné plány a chceli sme ju vydať už pred Vianocami. Nebol však čas zastaviť sa a pesničku dokončiť. Akoby jej to nebolo súdené. A tak vychádza až dnes. Symbolicky na prvý jarný deň. V posledných dňoch mám pocit, že ľudia zúfalo potrebujú počuť niečo pozitívne, kúsok dobrej správy. Dúfam, že sa nám to podarilo a toto bude tá dobrá správa aj pre všetkých muzikantov, ktorí podobne ako mnohí iní umelci, závislí od živých vystúpení či koncertov, netušia, čo s nimi bude. Musíme však spojiť sily a tvoriť,“ napísala speváčka na Instagrame.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

20.3.2020 “Na Okamih” ? Pôvodne som mala s touto pesničkou iné plány a chceli sme ju vydať už pred Vianocami. Nebol však čas zastaviť sa a pesničku dokončiť. Akoby jej to nebolo súdené." A tak vychádza až dnes. Symbolicky na prvý jarný deň. "V posledných dňoch mám pocit, že ľudia potrebujú počuť niečo pozitívne, kúsok dobrej správy. Dúfam, že sa nám to s @dyk.project podarilo a toto bude tá dobrá správa aj pre všetkých muzikantov, ktorí podobne ako mnohí iní umelci, závislí od živých vystúpení či koncertov, netušia čo s nimi bude. Musíme spojiť sily a tvoriť.” @dyk.project @tomas.fuchs.77 @lukas_chromek @renatamarova @klarasurdusova Directed by:Juraj Johanides Photo by: @vladimirsimicek Link v Bio? 10.00 u vas doma!!

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Kirschner (@janakirschner_official),

Nie je nám to dané ani prirodzené

Jana aktívne komunikuje so svojimi fanúšikmi na sociálnych sieťach. Ku každej fotke zväčša napíše dlhší komentár a prednedávnom sa vyjadrila k téme rasizmu. „Keď sme našli na zemi ležať tento nápis, moja vtedy šesťročná dcéra sa ma opýtala – mami, what does it mean racism?“ napísala na Instagrame. 

Sama seba sa pýta, ako deťom vysvetliť túto vec. „Všimla som si, že deti prirodzene necítia potrebu deliť ľudí do kategórií, nevychádza to z nás, nie je nám to dané ani prirodzené. TO niečo prichádza neskôr. Pod vplyvov názorov, kde vyrastáme, spoločnosti, kde žijeme a pracujeme, inštitúcií, ku ktorým vzhliadame a vkladáme do nich našu dôveru. Verím, že raz príde čas, keď sa nás naše deti opýtajú tú istú otázku a my budeme môcť povedať – that’s history,“ dodala. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ked sme našli na zemi ležat tento nápis, moja vtedy 6 ročná dcéra sa ma opýtala: “Mami, what does it mean racism?” Ako len vysvetlit tú vec? Všimla som si, že deti prirodzene necítia potrebu delit ludí do kategórií, nevychádza to z nás, nie je nám to dané ani prirodzené. TO niečo prichádza neskôr. Pod vplyvom názorov komunít, kde vyrastáme, spoločnosti, kde žijeme a pracujeme, inštitúcií ku ktorym vzhliadame a vkladáme do nich našu dôveru...Verím, že raz príde čas, keď sa nás naše deti opýtajú tú istú otázku a my budeme môcť povedať : “That’s history.” One love, one heart. #blackouttuesday #theshowmustbepaused #justiceforgeorgefloyd

Príspevok, ktorý zdieľa Jana Kirschner (@janakirschner_official),

Už ste čítali?

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…