Dobré noviny
F1: Sezóna môže odštartovať v júli v Rakúsku, vláda dala pretekom zelenú
TASR
TASR

F1: Sezóna môže odštartovať v júli v Rakúsku, vláda dala pretekom zelenú

EBE 13 Montmeló - Na snímke mechanici tímu Ferrari pracujú na monoposte monackého pilota formuly 1 Charlesa Leclerca počas testov pred novou sezónou  F1  na okruhu Catalunya v Montmeló pri španielskej Barcelone 28. februára 2020.
EBE 13 Montmeló - Na snímke mechanici tímu Ferrari pracujú na monoposte monackého pilota formuly 1 Charlesa Leclerca počas testov pred novou sezónou F1 na okruhu Catalunya v Montmeló pri španielskej Barcelone 28. februára 2020. — Foto: TASR/AP

Prvé preteky v tejto sezóne vo Formule 1 sa môžu uskutočniť v júli v rakúskom Spielbergu.

Viedeň 30. septembra (TASR) - Prvé preteky v tejto sezóne vo Formule 1 sa môžu uskutočniť v júli v rakúskom Spielbergu. Podľa agentúry APA dostali organizátori od rakúskej vlády povolenie zorganizovať plánované dve veľké ceny na Red Bull Ringu.

O štarte sezóny počas prvého a druhého júlového víkendu sa hovorilo už dlhší čas. Rakúske médiá ešte pred oficiálnym zverejnením informovali, že hygienická koncepcia usporiadateľov spĺňa všetky požiadavky ministerstva zdravotníctva zohľadňujúce opatrenia v boji so šírením koronavírusu.

Podľa webu motorprofis.at by na pretekoch mohli byť dokonca aj diváci, ale v obmedzenom počte. Hovorí sa o približne 500 fanúšikoch.

K základným opatreniam bude patriť testovanie všetkých účastníkov a členov tímov na COVID-19 ešte pred cestou do Rakúska a ich izolácia. Do krajiny sa majú dopraviť charterovými letmi na neďaleké vojenské letisko v Zeltwegu.

Od prepuknutia pandémie odložili v F1 desať pretekov. Vedenie seriálu pracuje na novom kalendári, ktorý by mohol obsahovať pätnásť veľkých cien. Po dvoch pretekoch v Rakúsku by sa mohli ďalšie podujatia uskutočniť v Maďarsku, potom dvoje v Silverstone a po jedných v Barcelone, Spa-Francorchamps a Monze.

 

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…