Dobré noviny
V dedinke majú krásny zvyk. Po narodení dievčaťa zasadia 111 stromov, dnes už majú les
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

V dedinke majú krásny zvyk. Po narodení dievčaťa zasadia 111 stromov, dnes už majú les

Miestni obyvatelia sadia stromy.
Miestni obyvatelia sadia stromy. — Foto: Facebook - Piplantri / Reprofoto Youtube USGBC (U.S. Green Building Council)

Za štrnásť rokov sa im podarilo vysadiť viac ako 350-tisíc stromov. V dnešných dňoch sa môžu pochváliť tým, že v obci majú les.

PIPLANTRI 30. mája - V indických krajinách oslavujú narodenie syna omnoho viac ako narodenie dcéry, no v malej indickej dedine sa oslavy narodenia dieťaťa rozhodli zmeniť. Keď sa mamičke narodí dievčatko, v Piplantri vysadia 111 ovocných stromov. Veria, že práve magické číslo 111 im v indickej kultúre prinesie úspech, uvádza portál Good News Network.

Skrášľujú si okolie 

S myšlienkou výsadby stromov prišiel v roku 2006 bývalý starosta obce Shyam Sundar Paliwal, keď mu umrela dcéra. Okrem toho, že v obci bojujú proti predsudkom voči ženám, výsadbou si skrášľujú svoje okolie a samotné stromy sú prínosom pre životné prostredie. Tento krásny zvyk priniesol niektorým obyvateľom obce príjem a motivuje ich k dosiahnutiu dlhodobej hospodárskej a environmentálnej udržateľnosti. V dnešných dňoch sa už môžu pochváliť tým, že majú les, uvádza portál Bright Side

S myšlienkou prišiel bývalý starosta obce v roku 2006.
S myšlienkou prišiel bývalý starosta obce v roku 2006. Foto: Facebook - Piplantri
Magické číslo 111.
Magické číslo 111. Foto: Facebook - Piplantri
Výsadba stromov.
Výsadba stromov. Foto: Facebook - Piplantri

Tradícia sa však netýka len výsadby stromov. Cieľom obyvateľov Piplantri je, aby boli dievčatá v budúcnosti zabezpečené. Keď sa narodí dievča, v obci zhromažďujú vkladový kapitál, ktorý ostáva nedotknuteľný do jej dvadsiatych narodenín.

Rodiča taktiež musia podpísať prísahu, že ich dcéra sa nemôže vydať, kým nezíska vzdelanie. Dievčatá sa tak stávajú sebestačnými a spolu s rodinou sa starajú o stromy. Aj týmto krásnym rituálom smerujú obyvateľov obce k rodovej rovnosti a environmentálnej udržateľnosti.

Už ste čítali?