Dobré noviny
Záver trilógie Hry o život rozdelia, bude mať dve časti
SITA
SITA

Záver trilógie Hry o život rozdelia, bude mať dve časti

Adaptáciu poslednej z troch kníh - Drozdajky rozdelia, premiéra prvej časti bude na jeseň 2014.

BRATISLAVA 11. júla - Adaptáciu poslednej časti sci-fi trilógie Hry o život rozdelia do dvoch filmov. Ako v utorok informovali štúdiá Lionsgate, kniha Drozdajka sa na filmové plátna dostane v dvoch častiach.

Americká premiéra filmu s pracovným názvom The Hunger Games: Mockingjay, Part 1 je zatiaľ naplánovaná na 21. novembra 2014 a druhá časť by sa mohla na plátna kín dostať 20. novembra 2015.

Sci-fi trilógia Hry o život sa odohráva v temnej, hoci nie príliš vzdialenej budúcnosti, kde sa na troskách Severnej Ameriky rozkladá krajina Panem s hlavným Sídlom a dvanástimi obvodmi. Hlavnou postavou je Katniss Everdeen, ktorú vo filme stvárnila Jennifer Lawrence. V prvej časti dobrovoľne ponúkne svoju účasť v krutých Hrách o život, aby zachránila malú sestru.

V zvrátenej reality šou je dvadsaťštyri účastníkov nútených likvidovať súperov v snahe zachrániť si vlastný život a všetci občania sú povinní to sledovať. Nažive ostanú poslední dvaja - Katniss a jej priateľ Peeta (Josh Hutcherson), ktorých nútia bojovať proti sebe. Namiesto toho sa radšej rozhodnú pre samovraždu a keďže tvorcovia Hier nechcú vyvolať vlnu nespokojnosti u divákov, oboch vyhlásia za víťazov 74. Hier o život.

Skúška ohňom, ktorú bude režírovať Francis Lawrence, sleduje udalosti po tom, ako sa Katniss a Peeta vrátia sa domov. Čaká ich turné víťazov po všetkých dvanástich obvodoch a Sídle. Tiež sú nútení vystupovať ako pár, aby verejnosť presvedčili, že ich plánovaná samovražda nebola rebéliou, ale rozhodli sa pre ňu z lásky.

Katniss sa však nevie rozhodnúť, či jej city patria Peetovi alebo Galeovi (Liam Hemsworth), ktorý ju po návrate domov pobozkal. Medzitým sa však začali rozsiahle protesty proti Sídlu a Katniss s Peetom sa musia vrátiť do arény a opäť bojovať v špeciálnej verzii Hier o život.

Americká premiéra filmu je ohlásená na 22. novembra 2013. Rozdelenie záverečnej knihy trilógie do dvoch filmov s premiérami s ročným odstupom nasleduje príklad tvorcov sérií Harry Potter a Twilight.

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…