Ako vyzerá opaľovanie sa na pláži vo Francúzsku? Každý má svoje miestečko
TASR
TASR

Ako vyzerá opaľovanie sa na pláži vo Francúzsku? Každý má svoje miestečko

La Grande-Motte uviedla, že je prvou obcou, ktorá zaviedla nové pravidlá odstupu tak, aby ľuďom umožnila aj ďalšie aktivity.

Na snímke natešené a vďačné francúzske rodiny sa v nedeľu 24. mája 2020 nahrnuli na pláž v južnej obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora. — Foto: TASR / AP

PARÍŽ 24. mája - Natešené a vďačné francúzske rodiny sa v nedeľu nahrnuli na pláž v južnej obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora. Plávali a slnili sa v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi rodinami zachovaná bezpečná vzdialenosť.

Rezervácia plochy je bezplatná, ale povinná 

Povrazy a drevené kolíky úhľadne ohraničovali jednotlivé plochy v piesku, takže každý návštevník alebo skupina mali pre seba osem štvorcových metrov priestoru, opísala pláž počas pandémie nového koronavírusu tlačová agentúra AP.

Rezervácia plochy je bezplatná, ale zato povinná a vytvoril sa už dvojdňový zoznam čakateľov. Tí, čo mali väčšie šťastie a dostali miesto na predĺžený štvordňový víkend okolo štvrtkového kresťanského sviatku Nanebovstúpenie Pána, si situáciu vychutnávali. Zabávali sa na slnku, ktoré hrialo ako v lete.

Na snímke ľudia sa slnia na pláži v obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora vo Francúzsku v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi nimi zachovaná bezpečná vzdialenosť v nedeľu 24. mája 2020.
Na snímke ľudia sa slnia na pláži v obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora vo Francúzsku v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi nimi zachovaná bezpečná vzdialenosť v nedeľu 24. mája 2020. Foto: TASR / AP
Rodiny plávali a slnili sa v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi rodinami zachovaná bezpečná vzdialenosť.
Rodiny plávali a slnili sa v zónach starostlivo označených tak, aby bola medzi rodinami zachovaná bezpečná vzdialenosť. Foto: TASR / AP

Zaviedli nové pravidlá odstupu

Pláže sa znovu otvorili všade vo Francúzsku, ale iba na individuálne športy alebo prechádzky a návštevníci tam nemôžu sedieť ani ležať. La Grande-Motte uviedla, že je prvou obcou, ktorá zaviedla nové pravidlá odstupu tak, aby ľuďom umožnila aj ďalšie aktivity.

Vo francúzskom hlavnom meste sa Parížania mohli tento víkend oddávať slnečným lúčom na brehoch rieky Seina a posedávať na ich kamenných okrajoch pri Tuilerijských záhradách. Tento verejný park je stále zatvorený, tak ako ostatné mestské parky, ale Paríž sa už postupne vynára z prísnych karanténnych opatrení.

Ženy si užívajú slnečné lúče.
Ženy si užívajú slnečné lúče. Foto: TASR / AP
Na snímke natešené a vďačné francúzske rodiny sa v nedeľu 24. mája 2020 nahrnuli na pláž v južnej obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora.
Na snímke natešené a vďačné francúzske rodiny sa v nedeľu 24. mája 2020 nahrnuli na pláž v južnej obci La Grande-Motte na pobreží Stredozemného mora. Foto: TASR / AP

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…