Mária Čírová sa jasne vyjadrila k návratu jej detí do školy. Jej status sa stal na internete hitom
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Mária Čírová sa jasne vyjadrila k návratu jej detí do školy. Jej status sa stal na internete hitom

Mária Čírová verí, že sa budeme navzájom rešpektovať. Prezradila aj to, či sa jej deti vrátia do školy.

Mária Čírová s rodinou — Foto: Instagram/mariacirova

BRATISLAVA 21. mája - Mária Čírová nie je len skvelou speváčkou, ale aj mamou. V čase, keď vypukla pandémia, uverejnila príspevok z domácej karantény, ktorý inšpiroval viacerých rodičov. Pred pár dňami sa opýtala rodičov, či dať alebo nedať dieťa do školy od 1. júna. O deň neskôr publikovala príspevok, ktorý zožal veľký úspech.

Verí, že sa budeme rešpektovať 

Mária sa pred dvomi dňami opýtala fanúšikov na to, čo si myslia o návrate detí do školy. Na druhý deň pridala ďalší príspevok, v ktorom všetkým poďakovala za to, že vyjadrili svoj názor.

„Názory sú rôzne, chápem a rešpektujem každý jeden. Bola by som nerada, keby sa mamy od 1.6. vďaka svojmu rozhodnutiu začali deliť na „lepšie“ – ktoré si deti nechali doma - a „horšie“ – ktoré deti poslali do školy... aj takýto názor mi pristál v komentároch. A natoľko ma zaujal, až sem potrebujem napísať, snáď si toto robiť nebudeme. Verím, že sa budeme navzájom rešpektovať,“ napísala na svojom profile na Instagrame.

Nikto z nás totiž nežije život druhého človeka. „Niekto potrebuje ísť do práce, niekto už nevládze, niekoho deti sa naozaj už nevedia dočkať školy, niekto sa doma nevie dokopať učiť a zase naopak, niekto sa bojí, čo by mohlo prísť, niekto sa stará o starých rodičov, tehotenstvo, slabá imunita... a mohli by sme ísť ďalej a ďalej... veď to všetko nájdete vo včerajších komentároch,“ pokračuje obľúbená speváčka.

Náročné rozhodovanie 

Niektorí ľudia si mysleli, že Mária žiada o radu. Ona však položila otázku tesne po tom, ako spolu s manželom odoslali rozhodujúci e-mail do školy. „My sme sa museli rozhodnúť do určitej hodiny a poviem vám, nebolo to jednoduché. V podstate som už 75. deň kuchárkou na plný úväzok, učiteľkou prvého a štvrtého ročníka, upratovačkou, a tak ďalej, veď to vieme všetky mamy, o čom to je posledné mesiace. No napriek tomu, že by som si možno na tie 4 týždne zaslúžila malý oddych vo vyššom štádiu tehotenstva, rozhodli sme sa, že deti na ten posledný mesiac do školy už nedáme. Bolo to ťažké rozhodovanie, prirodzene, chýba im to školské prostredie, kamaráti aj úžasné pani učiteľky. Online učenie to nikdy nenahradí, ale zvykli si už na to a samy sa s nami dohodli, že chcú v júni pokračovať a do školy nechcú ísť. Počas karantény sa obaja poctivo učili a v tomto režime to už do tých prázdnin dotiahneme. Určite zavážil aj dôvod, že máme pred pôrodom a nechceme kvôli jednému mesiacu riskovať, že by deti z kolektívu priniesli domov nejaké choroby, a teraz nemám na mysli len Covid-19,“ uzavrela s dodatkom, že hoci sa situácia zdá ľuďom ťažká, budeme na toto obdobie pekne spomínať.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Chcela by som sa vam vsetkym podakovat za vyjadrenie vasho nazoru na temu, ci dame deti 1.6. do skoly?. Kazdy jeden som si precitala tu na IG aj na mojej stranke na FB. Nazory su rozne, chapem a respektujem kazdy jeden. Bola by som nerada, keby sa mamy od 1.6. vdaka svojmu rozhodnutiu zacali delit na “lepsie” - ktore si deti nechali doma a “horsie” - ktore deti poslali do skoly.. aj takyto nazor mi pristal v komentaroch. ??? a natolko ma zaujal, az sem potrebujem napisat, snad si toto robit nebudeme ????... verim, ze sa budeme navzajom respektovat ❤️? Nikto z nas nezije zivot toho druheho. Niekto potrebuje ist do prace, niekto uz nevladze, niekoho deti sa naozaj uz nevedia dockat skoly, niekto sa doma nevie dokopat ucit a zase naopak, niekto sa boji co by mohlo prist, niekto sa stara o starych rodicov, tehotenstvo, slaba imunita.. a mohli by sme ist dalej a dalej.. ved to vsetko najdete vo vcerajsich komentaroch.. Niektori ste si mysleli, ze si od vas pytam radu. Ale tu otazku som vam polozila tesne po tom, ako sme odoslali rozhodnujuci email do skoly my. Zaujimalo ma, aky je vas nazor.. My sme sa museli rozhodnut do urcitej hodiny a poviem vam, nebolo to jednoduche. V podstate som uz 75.den kucharkou na plny uvazok, ucitelkou prveho a stvrteho rocnika, upratovackou, aaaaa tak dalej, ved to vieme vsetky mamy o com to je cele posledne mesiace. No napriek tomu, ze by som si moznoze na tie 4 tyzdne zasluzila maly doobedny oddych vo vyssom stadiu tehotenstva, rozhodli sme sa, ze deti na ten posledny mesiac do skoly uz nedame. Bolo to tazke rozhodovanie, prirodzene, chyba im to skolske prostredie, kamarati, aj uzasne pani ucitelky. Online ucenie to nikdy nenahradi, ale zvykli si uz na to a oni sami sa s nami dohodli, ze chcu v tom v juni pokracovat a do skoly ist nechcu. Pocas karanteny sa obaja poctivo ucili a v tomto rezime to uz do tych prazdnin dotiahneme. Urcite zavazil aj dovod, ze mame pred porodom a nechceme kvoli tomu jednemu mesiacu riskovat, ze by deti z kolektivu priniesli domov nejake choroby a teraz nemam na mysli len Covid 19. ?? . . Aj ked sa nam to zda momentalne tazke, raz budeme na toto obdobie spominat pekne. ❤️ #inspirujmesanavzajom

Príspevok, ktorý zdieľa MÁRIA K. ČÍROVÁ (@mariacirova),

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…