Bayern zdolal nováčika, Kolín stratil dvojgólový náskok

Hráč Bayernu Robert Lewandowski strieľa úvodný gól do bránky Berlína
Hráč Bayernu Robert Lewandowski strieľa úvodný gól do bránky Berlína — Foto: TASR/AP

Obhajca titulu si na čele tabuľky udržal štvorbodový náskok pred Borussiou Dortmund.

Berlín 17. mája (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v 26. kole nemeckej bundesligy na ihrisku nováčika súťaže Unionu Berlín 2:0 po góloch Roberta Lewandowského a Benjamina Pavarda.

Obhajca titulu si na čele tabuľky udržal štvorbodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá si v úvodnom kole po reštarte ligy poradila v regionálnom derby so Schalke 4:0.

Úspešný návrat Bayernu

Hráči Bayernu sa radovali v 19. minúte, systém VAR však odhalil, že zásah Thomasa Müllera padol z ofsajdu. Domáci v prvom polčase držali s favoritom krok, Neven Subotič však v jeho závere v pokutovom území netakticky fauloval Leona Goretzku a Lewandowski z jedenástky zaznamenal už svoj 26. bundesligový gól, čím zvýšil svoj náskok na čele tabuľky kanonierov.

V 80. minúte pridal poistku Pavard, francúzsky obranca sa presadil hlavou po rohovom kope. Bayern vyhral piatykrát po sebe, v ďalšom kole privíta na budúcu sobotu Frankfurt.

„Vzhľadom na okolnosti sme odviedli dobrú prácu a dosiahli sme výsledok, ktorý sme chceli. Hra možno nebola taká plynulá a rýchla, ako by sme si predstavovali. Dlhá súťažná prestávka zanechala na hráčoch stopy, potešil ma však ich prístup,“ citovala agentúra SID trénera Bayernu Hansiho Flicka.

Pred zápasom musela polícia rozpustiť menšie zhromaždenie ľudí, keď zhruba dva tucty fanúšikov sa zišli na mieste príchodu klubových autobusov pred štadiónom Unionu An der Alten Försterei.

Kolín a Mainz si body rozdelili

V úvodnom nedeľnom zápase remizoval 1. FC Kolín s FSV Mainz 2:2 a nevyužil príležitosť dostať sa na deviate miesto tabuľky o skóre pred Hoffenheim. Už v 6. minúte obranca Mainzu Moussa Niakhate fauloval v šestnástke prenikajúceho Marka Utha, ktorý vzal zodpovednosť na svoje plecia a z nariadenej jedenástky otvoril skóre.

V 53. minúte zdvojnásobil vedenie „capkov" hlavou Florian Kainz, lenže hostia sa nevzdali. O osem minút znížili zásluhou Nigérijčana Taiwa Awoniyiho a v 72. minúte zariadil deľbu bodov po sólovom prieniku cez stred domácej obrany ďalší africký legionár Pierre Kunde Malong z Kamerunu.

Kolo dohrajú pondelkovým súbojom Werder Brémy - Bayer Leverkusen.