„Vydržíte sa na takúto ženu pozerať do konca života?“ Odpoveď jej priateľa však zrazila všetkých na kolená
Ľubomíra Somodiová
Ľubomíra Somodiová

„Vydržíte sa na takúto ženu pozerať do konca života?“ Odpoveď jej priateľa však zrazila všetkých na kolená

Mladá žena, je dôkazom toho, že so silným odhodlaním sa dajú prekonať všetky životné prekážky, keď po vašom boku stojí milujúci partner.

Turia a Michael. — Foto: Instagram/turiapitt

KIMBERLEY 11. mája - Keď mala 24 rokov, jej život sa prevrátil naruby. Mladá krásna bežkyňa Turia Pitt netušila, že 100-kilometrový ultramaratón v západnej časti Austrálie ju poznačí na celý zvyšok života. Počas behu natrafila na nekontrolovateľný požiar.

Myslela si, že neprežije

V žeravom pekle pobiehala štyri hodiny, ohnivý kruh sa čoraz viac uzatváral. Bola v pasci. Navyše, horiaca tráva sa šírila tak rýchlo, že nebolo kam ujsť. Pud sebazáchovy prinútil mladú ženu skočiť do plameňov a hľadať cestu von. „Uviazla som v odľahlej púšti, bola som sotva nažive a nečakala som, že prežijem,“ spomína na svojom blogu.

Turia prežila, hoci na 65 % tela utrpela popáleniny. „Stratila som 7 prstov, strávila som viac ako 6 mesiacov v nemocniciach, podstúpila som vyše 200 operácií a zotavovala som sa dva roky,“ opisuje.


Opora v partnerovi

Napriek neľahkému životnému údelu prekonala všetky prekážky a má plnohodnotný život. Veľkou oporou je jej partner Michael.

 Pre magazín Friday Turia spomínala: „Dvaja fyzioterapeuti so mnou cvičili, skúšali sme prvé kroky. Michael sa vtedy tešil a tlieskal mi, akoby som dokončila triatlon. Bol mi obrovskou oporou. Celý čas som myslela iba na neho.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

“So, what does Pitty actually do?" "Oh, you know, like she's on Instagram a fair bit, and she um, teaches people stuff? And speaks. You know." For years, I've listened to my friends and family struggle to explain what I do for work. So this post is for my Mum, Michael, and anyone else who thinks my job is to walk down hotel corridors in long velvet jackets as long as I post about it on Instagram (which, obviously, I do, but am yet to be paid for. Anyone?) This is how I spend my time: ?I teach an incredible mindset course. It’s called School of Champions and it walks people through my goal getting process. Thousands have graduated from the school, and working with them through their breakthroughs, triumphs and hard times is the best part of my work. ?I write books, I write blogs,  I write speeches. I love writing but sometimes my inner critic can be a bitch (Are you sure you’re not going to alienate half your audience by saying you’re not enthralled with jam?) ?I write a weekly letter which is my favourite thing to do. They’re a mix of intimate stories from my life, stuff I like doing (velvet jackets, hotel corridors etc etc), my thoughts about confidence and happiness and the strategies that make a difference in how I live my life. More than 50,000 people read my weekly letters and that amazes me and thrills me. Thank you ? ??‍♀️I partner with some amazing brands whose work and products I believe in. They support me to do cool stuff and take on big challenges - like the Ironman World Championships, Kathmandu @coasttocoastnz, traveling to a little village in the south of France on behalf of @avene_au. It’s a massive privilege, one I don't take lightly. ?I talk about happiness and resilience at events and conferences. ?I help to raise money for @interplastanz. I don’t do all of the above by myself. I work with four ladies (Grace, Mel, Kristen and Amanda) who help me with things like copy, managing partnerships, making sure there’s ample velvet etc. I started out as a Mining Engineer, so this new world of business is strange to me, but I love creating stuff that helps people get happier and more confident. It's real, and it's unreal all at once.

Príspevok, ktorý zdieľa Turia (@turiapitt),


Nepríjemná otázka

Michael musel čeliť aj nepríjemným otázkam. Jeden z novinárov sa ho opýtal veľmi necitlivú otázku: „To sa vydržíte pozerať na túto ženu do konca života? Nenapadlo vám od nej odísť a nájsť si inú?“ Michael mu však adresoval veľmi pokojnú a hlbokú odpoveď. „Zasnúbil som sa s jej dušou a charakterom, stále bude ženou môjho života.“

Michael pri svojej láske stál po celý čas. Vzdal sa práce, aby sa mohol o Turiu postarať. Naučil sa meniť obväzy, kŕmiť ju. „Vedel presne, kedy si mám vziať, ktorú tabletku. Michael mi nikdy nedal pocítiť, že by na mňa zanevrel pre to, ako vyzerám. Bol aj predtým zamilovaný do mojej osobnosti a to je niečo, čo nám zostalo stále,“ spomína odvážna žena.

Inšpiratívna žena

Dnes, takmer 10 rokov od nešťastnej udalosti je 32-ročná Turia šťastnou mamu a vyhľadávanou rečníčkou, ktorá inšpiruje masy ľudí. Je aj autorkou niekoľkých kníh, venuje sa charite a nezanevrela ani na maratóny. 

Požiare v Austrálii

Požiare, ktoré nedávno zasiahli Austráliu, sa dotkli aj inšpiratívnej ženy. Turia priznala, že sa jej zmocnil strach, keď v regióne, v ktorom býva, vyčíňali hrozivé plamene.

Napriek tomu našla dosť síl na to, aby spolu s priateľkou Grace pomohli ľuďom v núdzi. Na Instagrame založili iniciatívu @spendwiththem, ktorá spojila podniky postihnuté požiarmi so spotrebiteľmi a pomohla im prežiť neľahké časy.

Najdôležitejšie však je, že je veľkým majákom nádeje pre ľudí, ktorí si prešli podobnou skúsenosťou ako ona.

Zdroj: Dailymail, nowtolove

Už ste čítali?

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…