Bratislava: U zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto potvrdili ochorenie COVID-19
TASR
TASR

Bratislava: U zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto potvrdili ochorenie COVID-19

U jedného zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto na Podjavorinskej ulici v Bratislave sa v piatok potvrdil pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. 

Ilustračné foto. — Foto: TASR/ Štefan Puškáš

Bratislava 17. apríla (TASR) – U jedného zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto na Podjavorinskej ulici v Bratislave sa v piatok potvrdil pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19.

S klientmi prichádzal do kontaktu minimálne

Ide o upratovača, s klientmi zariadenia prichádzal do kontaktu v obmedzenej miere. Vedenie Seniorcentra a mestskej časti okamžite pristúpilo k sprísneniu preventívnych opatrení, v najbližších hodinách zrealizujú testovanie všetkých klientov a personálu. TASR o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Pracovníkovi Seniorcentra namerali zvýšenú teplotu v stredu (15. 4.) pri nástupe do služby.Zamestnanca, ktorý pracuje ako upratovač, sme okamžite po zistení zvýšenej teploty poslali k jeho ošetrujúcemu lekárovi, ktorý mu nariadil testovanie na COVID-19. V piatok nám oznámili, že výsledok testovania bol pozitívny, informoval riaditeľ Seniorcentra Staré Mesto Matej Alex.

Zamestnanec je v súčasnosti v domácej karanténe, priebeh ochorenia označuje ako mierny. Okrem zvýšenej teploty mínus 37,2 stupňa Celzia sa u neho zatiaľ neobjavili žiadne ďalšie príznaky.

Viac ako 50 klientov

V zariadení je v súčasnosti v opatere viac ako päťdesiat klientov, stará sa o nich tridsaťčlenný personál. U klientov ošetrujúca lekárka nezistila žiadne príznaky ochorenia COVID-19.

Mestská časť Staré Mesto ako zriaďovateľ Seniorcentra v spolupráci s riaditeľom inštitúcie okamžite prijali sériu mimoriadnych opatrení. „Zrušili sme stravovanie v spoločných priestoroch, strava je klientom podávaná priamo na izby. Takisto sme minimalizovali počet zamestnancov na nevyhnutnú mieru, spresnil Alex. V sobotu (18. 4.) ráno budovu kompletne vydezinfikujú. O situácii už zariadenie informovalo aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

Ochranné pomôcky

Na mimoriadnom zasadnutí krízového štábu riešila mestská časť možnosti testovania klientov a zamestnancov.Robíme všetko pre to, aby sa testovanie podarilo zrealizovať v najbližších hodinách. Preverujeme všetky dostupné možnosti, je to v tejto chvíli absolútne prvoradé,” uistila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Doplnila, že mestská časť zabezpečila personálu ďalšie ochranné pomôcky a s riaditeľom centra je v nepretržitom kontakte.

Seniorcentrum je podľa riaditeľa od začiatku mimoriadneho stavu pripravené aj na možnosť karantény a krízový režim fungovania. Okamžite je schopné zriadiť izolačnú izbu a upraviť priestory tak, aby sa pri klientoch mohol striedať obmedzený a nevyhnutný počet ošetrovateľov. Zamestnanci sú vybavení rúškami a rukavicami, k dispozícii majú dezinfekciu.

Situácia v Seniorcentre na Podjavorinskej je ukážkou, ako pri dodržaní opatrení možno odchytiť infekciu pri prvom príznaku, dodala starostka. Verí, že prísna ochrana podľa nariadení bola a bude účinná.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…