Bratislava: U zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto potvrdili ochorenie COVID-19
TASR
TASR

Bratislava: U zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto potvrdili ochorenie COVID-19

U jedného zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto na Podjavorinskej ulici v Bratislave sa v piatok potvrdil pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19. 

Ilustračné foto. — Foto: TASR/ Štefan Puškáš

Bratislava 17. apríla (TASR) – U jedného zamestnanca Seniorcentra Staré Mesto na Podjavorinskej ulici v Bratislave sa v piatok potvrdil pozitívny výsledok na ochorenie COVID-19.

S klientmi prichádzal do kontaktu minimálne

Ide o upratovača, s klientmi zariadenia prichádzal do kontaktu v obmedzenej miere. Vedenie Seniorcentra a mestskej časti okamžite pristúpilo k sprísneniu preventívnych opatrení, v najbližších hodinách zrealizujú testovanie všetkých klientov a personálu. TASR o tom informoval hovorca Starého Mesta Matej Števove.

Pracovníkovi Seniorcentra namerali zvýšenú teplotu v stredu (15. 4.) pri nástupe do služby.Zamestnanca, ktorý pracuje ako upratovač, sme okamžite po zistení zvýšenej teploty poslali k jeho ošetrujúcemu lekárovi, ktorý mu nariadil testovanie na COVID-19. V piatok nám oznámili, že výsledok testovania bol pozitívny, informoval riaditeľ Seniorcentra Staré Mesto Matej Alex.

Zamestnanec je v súčasnosti v domácej karanténe, priebeh ochorenia označuje ako mierny. Okrem zvýšenej teploty mínus 37,2 stupňa Celzia sa u neho zatiaľ neobjavili žiadne ďalšie príznaky.

Viac ako 50 klientov

V zariadení je v súčasnosti v opatere viac ako päťdesiat klientov, stará sa o nich tridsaťčlenný personál. U klientov ošetrujúca lekárka nezistila žiadne príznaky ochorenia COVID-19.

Mestská časť Staré Mesto ako zriaďovateľ Seniorcentra v spolupráci s riaditeľom inštitúcie okamžite prijali sériu mimoriadnych opatrení. „Zrušili sme stravovanie v spoločných priestoroch, strava je klientom podávaná priamo na izby. Takisto sme minimalizovali počet zamestnancov na nevyhnutnú mieru, spresnil Alex. V sobotu (18. 4.) ráno budovu kompletne vydezinfikujú. O situácii už zariadenie informovalo aj Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Bratislave.

Ochranné pomôcky

Na mimoriadnom zasadnutí krízového štábu riešila mestská časť možnosti testovania klientov a zamestnancov.Robíme všetko pre to, aby sa testovanie podarilo zrealizovať v najbližších hodinách. Preverujeme všetky dostupné možnosti, je to v tejto chvíli absolútne prvoradé,” uistila starostka Starého Mesta Zuzana Aufrichtová. Doplnila, že mestská časť zabezpečila personálu ďalšie ochranné pomôcky a s riaditeľom centra je v nepretržitom kontakte.

Seniorcentrum je podľa riaditeľa od začiatku mimoriadneho stavu pripravené aj na možnosť karantény a krízový režim fungovania. Okamžite je schopné zriadiť izolačnú izbu a upraviť priestory tak, aby sa pri klientoch mohol striedať obmedzený a nevyhnutný počet ošetrovateľov. Zamestnanci sú vybavení rúškami a rukavicami, k dispozícii majú dezinfekciu.

Situácia v Seniorcentre na Podjavorinskej je ukážkou, ako pri dodržaní opatrení možno odchytiť infekciu pri prvom príznaku, dodala starostka. Verí, že prísna ochrana podľa nariadení bola a bude účinná.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z BRATISLAVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…