Ondrej Kandráč s manželkou naspievali doma skvelú novinku: Pieseň o nádeji sa stáva obrovským hitom
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Ondrej Kandráč s manželkou naspievali doma skvelú novinku: Pieseň o nádeji sa stáva obrovským hitom

Spolu s manželkou nahral v karanténe emotívny „obývačkový“ duet.

Ondrej Kandráč naspieval novinku spolu s manželkou — Foto: Foto: reprofoto Youtube

KOŠICE 7. apríla - Úspešného a známeho umelca Ondreja Kandráča, nenechala ľahostajná pandémia, s ktorou bojujú nielen ľudia v prvej línii. A preto urobil to, čo mu je srdcu najbližšie. Nahral novú emotívnu pieseň pre svojich fanúšikov, v ktorej sa obracia na nádej.

„Aj nás, tak ako každého, nenechávajú ľahostajnými osudy tých, ktorí potrebujú našu pomoc. Rozmýšľal som nad piesňou, ktorá by vliala ľuďom nádej žiť a tešiť sa zo života,“ vyznal sa spevák pre portál Joj.sk, pričom do duetu si prizval i manželku. Novinka s názvom Ťažké časy ľudí spájajú, vznikla pod taktovkou Ondejovho dvorného textára Vlada Puchala. Hudba sa odvíja na motíve srbskej piesne s názvom Pukni zoro.

Ťažké časy ľudí spájajú

Paradoxne, za vznikom vôbec prvého manželského duetu, môže táto zložitejšia doba. „Keďže je obdobie prísnej karantény, ktorú dodržiavame aj my, rozhodol som sa osloviť tú najlepšiu speváčku, ktorá bola pri mne - moju manželku. A tak svetlo sveta uzrel náš prvý spoločný obývačkový duet a verím, že nie posledný. Erika to zvládla bravúrne!,“ povedal spevák, pričom vyzdvihol skutočnosť, že za piesňou vznikali úplne iné emócie. „Je to úplne iná emócia spievať s vlastnou manželkou. Nič sme nehrali, spievali sme to tak, ako sme to obaja cítili.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Priznám sa, že ma spolu s Erikou milo prekvapilo množstvo správ a pozitívnych reakcií na našu spoločnú skladbu. Chceli sme urobiť pieseň o spolupatričnosti a povzbudiť ľudí v tejto dobe. Nechcel som robiť agitáciu o rúškach, víruse a karanténe, ale nadčasovejšie posolstvo o tom, že spolu a s láskou sa všetko dá zvládnuť. 1 + 1 sú viac ako 2. Viac o vzťah, ktorý je medzi nimi. Viac o dôveru, pomoc, nádej, spolupatričnosť. Rodina, to nie sú len rodičia a deti, ale putá, ktoré sú medzi nimi. Polievka je viac ako len suroviny, ktoré do nej dávate. Hovoríme aj touto piesňou o pomoci v ťažkých časoch o spojení sa tej základnej bunky spoločnosti, ktorou je rodina. Aj preto je ten klip jednoduchý. Sme to my dvaja s Erikou z nášho domu. Byť doma, nie je trest, je to radosť, s akou objavujeme seba a prehlbujeme putá medzi nami. V klipe sa pozeráme s Erikou na seba. Ale pravá láska nie je len o pozeraní sa na seba, ale o spoločnom pohľade do budúcnosti. Nech nám zostane z ťažkých časov pokora a pomoc ako zisk pre budúce dni. Prajeme nádej, s ktorou očakávame svoje dieťatko, všetkým ľuďom. Nádej v nové a lepšie časy. Nezabúdajme, že ak cez deň nevidíme hviezdy, tak to neznamená, že tam nie sú. Nebojte sa, večer sa znovu zažnú, aby nám ukázali cestu. Spolu a s láskou sa to dá. ?❤️? #ostalismedoma #ostanmedoma #tazkecasyludispajaju #domov #rodina #slovensko??

Príspevok, ktorý zdieľa Ondrej Kandrac official (@kandrac.ondrej),

O slovo sa prihlásila aj spevákova manželka, Erika Kandráčová. „Keďže celá naša rodina spieva, tak aj ja som rada, že som sa na chvíľu stala jej speváckou súčasťou. Veľmi sa z toho teším a vážim si fakt, že aj keď nie som speváčka, mohla som si s Ondrejom zaspievať. Verím, že sa pieseň bude páčiť,“ vyjadrila sa takto s úsmevom k premiére.

K dielu pomohol sused

Video vzniklo aj za pomoci suseda. „Video s nami nahral náš sused Michal Kender. Jednoducho a bez zbytočných gest - u nás v obývačke,“ vysvetlil Ondrej. A ako zhodnotil svoje „nové hudobné dieťa“ sám umelec? Skromne a s popisom vlastných pocitov. „Je ťažké hodnotiť vlastnú pieseň. Tú zhodnotia iní.  Vždy keď si ju pustím mám z nej zimomriavky. Je ťažké to opísať slovami, táto melódia sa dá asi najlepšie pochopiť srdcom,“ dodal na záver.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…