Českom sa šíri nová výzva: Zachráňme pivo, treba ho vypiť, vyzývajú Česi a hromadne sa pridávajú
Monika Hanigovská
Monika Hanigovská

Českom sa šíri nová výzva: Zachráňme pivo, treba ho vypiť, vyzývajú Česi a hromadne sa pridávajú

Vďaka korone majú pivovarníci plné sklady zlatistého moku. Reštaurácie sú zatvorené, obľúbený nápoj nemajú kam ďalej distribuovať. To sa môže zmeniť.

Česi zachraňujú pivo

ČESKÁ REPUBLIKA 3. apríla - Situácia ohľadom vypuknutej pandémie sa dotkla aj malých českých pivovarníkov. Zatvorené reštaurácie donútili 188 majstrov piva uskladniť viac ako šesť miliónov pív. Obľúbený nápoj našich susedov však podlieha skaze.

Pomôcť im môže projekt s názvom Zachráň pivo. „S nástupom koronavírusovej krízy nechceme sedieť v kúte a nechať minipivovary v nepeknej situácii,“ vyjadrili sa zakladatelia „čerstvého“ projektu, ktorý naberá na svojej obľúbenosti aj na sociálných sieťach pod hashtagom #zachranpivo.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Přidáš se ke mně? ? Staň se jako já zachranářem malých českých pivovarů! ??‍?? Stačí si vybrat svůj nejbližší nebo svůj oblíbený pivovar na webu www.zachranpivo.cz /@zachranpivo a pivo si pak vyzvednout nebo nechat zaslat domů. Malé pivovary mají navařena piva, avšak kvůli tomu, že jsou většinou nepasterizovaná a nefiltrovaná tak se brzy kazí. Kvůli uzavření restaurací a hospůdek tak došlo k zastavení jejich odběru a sladkům tak nezbude nic jiného než piva vylít a zlikvidovat. Momentálně čeká na záchranu 189 pivovarů a 6.595.741 piv! ZACHRAŇME JE! ? __________________________ Moje oblíbené pivo je z pražského Braníka @mouchapivo ? #spolutozvladneme @zachranpivo __________________________ #zachranpivo #mouchapivo #pivo #beer #pivovar #ceskamoucha #ceskepivo #mameradipivo #czechrepublic #prague #praguegirl #yamahachick #yamahalady #yamahagirl #czechbiker #motorkari #motorkarky #europanbikers #yamahafamily #yamahariders #bikergirls #bikechick #karantena #motorkariczskofficial #czechandslovakgirls #czechgirls #czech #slovakandczechgirls #czechbeer

Príspevok, ktorý zdieľa Lenka Fojtová (@ladylen_yamaha),

Pivo, ktoré je prvé na rane

Projekt zastrešuje pivovarníkov, ktorí ponúkajú nepasterizovaný mok. „Čerstvé, nepasterizované, nefiltrované a ďalej chemicky neupravené pivo je totiž v ohrození a prvé na rane,“ vysvetľujú v projekte. Pivo je teda potrebné vypiť čo najskôr, kým sa pokazí a „pivovary sa dostanú do problémov.“

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Přátelé, pokud budete dnes a zítra večer doma (haha, ten je dobrej, kde byste asi byli ?), tak se podívejte na zprávy na @tvnovaofficial . Bude tam mluvit náš provozní manažer Rostislav Pokorný (na fotce) o současných problémech minipivovarů a také o aktivitě @zachranpivo , se kterou přišli kolegové z @pivovarkytin. Věříme, že společně s vaší podporou tohle težké období dáme a těch piv zachráníme co nejvíc. Dej Bůh štěstí! ??? P.S. Nevíme jistě, kdy reportáž poběží, buď dnes, nebo zítra... #zachranpivo #bythrdinounikdynebylojednodussi #objednejpivo #pivovarbubenec #nasrosta #pivo #beer #zasobynavikend #tvnova #reportaz #dejbuhstesti

Príspevok, ktorý zdieľa Bubenečský pivovar (@pivovarbubenec),

„Poďte s nami pivo zachrániť - tým, že ho vypijeme. Poznáte snáď príjemnejší spôsob, ako niekomu pomôcť?,“ vyzývajú takto k milovníkom piva. Projekt ponúka mapu pivovarníkov s adresou a ponukou. Niektoré pivovary ponúkajú odvoz.

Zaujali aj v zahraničí

Čerstvý projekt si všimli aj v zahraničí. „Česi patria medzi najväčších užívateľov piva na svete, no kvôli zatvoreným krčmám majú pivovarníci na sklade pivá, ktorých exspirácia čoskoro vyprší. Projekt Zachráň pivo sa im snaží pomôcť,“ ohlasuje euronews.com.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…