Slovenským Instagramom koluje skvelý trend: Dozviete sa o všetkom peknom, čo ľudia v týchto dňoch robia
Michaela Mäsiarová
Michaela Mäsiarová

Slovenským Instagramom koluje skvelý trend: Dozviete sa o všetkom peknom, čo ľudia v týchto dňoch robia

Všetko pekné, čo sa v týchto dňoch v našej krajine deje, nájdete teraz na jednom mieste. Lukáš Smiešny je grafický dizajnér, ktorý v čase povinnej izolácie mapuje kreatívne činnosti Slovákov počas pandémie koronavírusu.

Lukáš už informoval aj o iniciatíve Nakúpime za vás či o 83-ročnom seniorovi, ktorý oprášil svoj starí šijací stroj, aby ušil sebe a rodine potrebné rúška. — Foto: Instagram/Nakupimezavas, TASR

BRATISLAVA 26. marca . Novovzniknutý instagramový profil Podajme pomocnú ruku, je v týchto dňoch akýmsi sprievodcom po Slovensku, vďaka ktorému sme pravidelne informovaní o stále priudajúcich voľnočasových iniciatívach, či updatetoch donáškových služieb.

Tvorca profilu @podajme_pomocnu_ruku, Lukáš Smiešny tvrdí, že aj takýmto spôsobom chce ukázať, že mu aktuálna situácia nie je ľahostajná: „Keď som sa zamyslel, ako by som mohol pomôcť ja, tak mi napadla táto myšlienka: združovať informácie o firmách a jedincoch, ktorí pomáhajú a taktiež ľudí informovať o rôznych aktivitách, ktoré môžu robiť doma počas mimoriadnej situácie,prezradil pre Dobré Noviny.

Lukáš Smiešny, grafický dizajnér a tvorca instagramovej iniciatívy Podajme pomocnú ruku
Lukáš Smiešny, grafický dizajnér a tvorca instagramovej iniciatívy Podajme pomocnú ruku Foto: archív/Lukáš Smiešny

Zaujímalo nás tiež, ako to celé funguje: „Prvé dva dni pri tvorení postov som čerpal informácie zo svojho okolia a dostával som tipy od svojich známych. Teraz je to podobné, s tým rozdielom, že sa pridali ľudia, ktorí môj instgramový profil začali medzičasom sledovať. Za čo som nesmierne vďačný,“ prezradil Lukáš Smiešny.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Inšpirácia: Nezastaví ho ani vek ani hendikep. 83-ročný Imrich je rozhodne príkladom a inšpiráciou pre nás všetkých! Pre seba aj svoju rodinu šije rúška a to i napriek tomu, že mu chýbajú dva prsty na pravej ruke. Imrich je dôkazom, že všetko sa dá, len treba chcieť! Viac sa dozviete na @bratislava24.sk Link na článok: https://bratislava.dnes24.sk/uzasne-83-rocny-dedko-sije-ruska-bez-troch-prstov-na-pravej-ruke-357244 #inspiracia #somdoma #ostavamdoma #pandemia #smevtomspolu #pomahamesi #pomahajmesi #rusko #ruska #ruskoniejehanba #korona #koronavírus #covid19 #budedobre #slovensko #bratislava #bratislava24

Príspevok, ktorý zdieľa Podajme Pomocnú Ruku (@podajme_pomocnu_ruku),

Lukášovi s tvorbou užitočného profilu pomáha manželka Nina, vďaka ktorej vznikajú k informáciám príjemné sprievodné texty. Na iniciatíve sa časom podieľajú aj Lukášovi priatelia @domi_rusnak, @zenhouse, @libenka, @nina_vargova, @hdche.vacho, @jakubkooles, ktorí mu denne zasielajú úžasné tipy.

Lukášova motivácia je pri jeho aktuálnej práci úplne jasná: Ak môj profil pomohol aspoň jednej osobe v trávení voľného času, alebo si prečítal pozitívnu správu, alebo pomohol inak, misia je splnená.

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…