Samosprávy na hornom Zemplíne distribuujú ochranné rúška medzi občanov
TASR
TASR

Samosprávy na hornom Zemplíne distribuujú ochranné rúška medzi občanov

S distribúciou ochranných tvárových rúšok medzi občanov začali už všetky okresné samosprávy na hornom Zemplíne.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Oliver Ondráš

Humenné 23. marca (TASR) – S distribúciou ochranných tvárových rúšok medzi občanov začali už všetky okresné samosprávy na hornom Zemplíne. Vyplýva to z informácií zverejnených na oficiálnych internetových stránkach miest.

V Humennom začali ochranné rúška distribuovať v pondelok. Ako uvádza samospráva, smerovať budú prioritne k seniorom. „Už od minulého týždňa ich získava (mesto, pozn. TASR) nielen nákupom, ale aj od sponzorov či aktuálne dobrovoľnou činnosťou zamestnancov mestského úradu i učiteliek materských škôl, ktorí šijú rúška doma,“ informuje mesto.

Dodalo, že v pondelok dopoludnia si časť rúšok prevzal Slovenský Červený kríž územný spolok Humenné. Popoludní zas rúška do domova osobitnej starostlivosti a zariadenia núdzového bývania rozniesli zamestnanci mestskej polície.

Kým v Snine distribuuje samospráva medzi obyvateľov v dôchodkovom veku látkové rúška z dielne mestského sociálneho podniku, vo Vranove nad Topľou mieria do poštových schránok rúška z polypropylenového mikrovlákna s permanentnou antibakteriálnou úpravou.

„Kapacita mestského sociálneho podniku je obmedzená. Pracovníci a pracovníčky danej prevádzky sa v tomto čase nezastavia. Napriek tomu sa podujali zabezpečiť látkové rúška pre našich dôchodcov,“ informuje mesto Snina s dodatkom, že si v mestskom podniku na tento účel objednalo 3000 ochranných tvárových pomôcok.

Ochranné rúška, vyrobené technológiou seamless (bezšvové, pozn. TASR) z polypropylenového mikrovlákna s permanentnou antibakteriálnou úpravou na báze striebra, budú vo Vranove nad Topľou distribuovať každej z približne 7000 domácností mesta. Budú doručené v obálke označenej mestskou pečiatkou.

„Rúška sú vhodné na opakované použitie. Spolu s ním je v obálke pribalený aj informačný leták s návodom na použitie,“ uviedla hovorkyňa mesta Eva Fedorňáková s tým, že harmonogram ich distribúcie zverejnený na stránke mesta je predbežný.

Samospráva najmenšieho hornozemplínskeho okresného mesta Medzilaboriec zakúpila ochranné rúška aj od rôznych výrobcov, ktorí šijú tieto ochranné pomôcky doma. „Tieto rúška následne podľa potreby distribuuje hlavne medzi seniorov, ako aj občanov, ktorí pri pravidelnom mapovaní situácie v meste mestskou políciou nemajú prekrytý nos a ústa,“ uvádza mesto na svojom webe.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z PREŠOVSKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…