JOJka to s Extrémnymi rodinami prehnala, dostala pokutu
SITA
SITA

JOJka to s Extrémnymi rodinami prehnala, dostala pokutu

Licenčnej rade sa nepozdávala časť seriálu, v ktorom došlo k porušeniu ľudskej dôstojnosti účinkujúcich.

BRATISLAVA 10. júla – Licenčná rada v utorok pokutovala. Udelila spolu sedem finančných pokút a tri nefinančné, teda upozornenia na porušenia zákona.

Ako agentúru SITA informoval po utorňajšom zasadnutí Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) riaditeľ kancelárie rady Ľuboš Kukliš, najvyššie pokutu - 25-tisíc eur, dala RVR vysielateľovi televízie JOJ, spoločnosti MAC TV s. r. o. za porušenie ochrany ľudskej dôstojnosť v súvislosti s odvysielaním programu Extrémne rodiny dňa 2. marca, o cca 20:23 a 5. marca o cca 14:52.

Program totiž podľa RVR, “svojím obsahom a spôsobom spracovania zasiahol do ľudskej dôstojnosti účinkujúceho Tonka a jeho matky“.

RVR tiež rozhodla o pokute 5000 eur pre vysielateľa TV Markíza, spoločnosti Markíza Slovakia, s. r. o. za porušenie ochrany maloletých nesprávnym označením logom o vekovej prístupnosti programu Dobrodružstvo Poseidonu (1. a 2. časť) dňa 8. januára.

Markíze sa pokuty sypali

TV Markíza dostala od licenčnej rady pokutu 4000 eur za porušenie zákonného pravidla o jednoznačnej a zrozumiteľnej výzve na pozorné prečítanie poučenia o správnom použití lieku vo vysielanej reklame na lieky zo 6. januára o cca 16:27 a 8. januára o cca 15:09.

Vysielateľ TV Markíza dostal od RVR ešte dve finančné sankcie. Pokutu 3330 eur za porušenie zvukovej intenzity reklamy v odvysielanom reklamnom bloku počas programu Harry Potter a väzeň z Azkabanu 11. februára o cca 16:23.

Pokutu 3319 eur dostal aj za porušenie zákona v časti o zreteľnom oddelení reklamy, rozoznateľnosti a nezameniteľnosti reklamy od iných programov, ku ktorému došlo 25. februára o cca 11:47, 12:18 a 12:45 v rámci reklamného prerušenia programu Beethoven 2 odvysielaním vlastnej propagácie.

Vysielateľ TV JOJ, spoločnosť MAC TV dostala ešte dve ďalšie finančné sankcie. Pokutu 3319 eur za porušenie zákonného pravidla o jednoznačnej a zrozumiteľnej výzve na pozorné prečítanie poučenia o správnom použití lieku vo vysielanej reklame na lieky z 5. decembra 2010 o cca 16:12 a 10. decembra 2010 o cca 22:30. Ďalšiu sankciu 2000 eur dala RVR TV JOJ za nedodanie súvislého záznamu z vysielania večerného programu Šport zo 6. januára.

Padali aj nefinančné sankcie

RVR dala v utorok tri nefinančné sankcie – upozornenia na porušenie zákona. Dostal ju vysielateľ rádia Jemné melódie, Tam art production, s.r.o. za porušenie zákazu priamej podpory predaja, nákupu a prenájmu tovarov a služieb sponzora v súvislosti s odvysielaním sponzorovaného programu Súťaž 7:10 dňa 8. novembra 2011 o cca 7:13.

Oznam o porušení zákona musí podľa RVR odvysielať aj TV JOJ za porušenie objektívnosti a nestrannosti spravodajských programov v príspevku Hodina angličtiny sa zvrhla v programe Noviny 6. februára o cca 19:30.

Dotknutá učiteľka v ňom nedostala priestor na vyjadrenie k tvrdeniam, podľa ktorých mala opakovane problémy s dodržiavaním disciplíny a za svoje pochybenie dostala výpoveď; zdôvodnila svoje rozhodnutie RVR.

Napokon v utorok rada uložila sankciu – upozornenie na porušenie zákona vysielateľovi TV Patriot, spoločnosti TV Agency, s.r.o. za nedodanie súvislého záznamu z vysielania programu Na margo vysielaného z 15. januára 2012 o cca 11:00 a o cca 13:39, dodal riaditeľ kancelárie RVR Ľuboš Kukliš.

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…