JOJka to s Extrémnymi rodinami prehnala, dostala pokutu
SITA
SITA

JOJka to s Extrémnymi rodinami prehnala, dostala pokutu

Licenčnej rade sa nepozdávala časť seriálu, v ktorom došlo k porušeniu ľudskej dôstojnosti účinkujúcich.

BRATISLAVA 10. júla – Licenčná rada v utorok pokutovala. Udelila spolu sedem finančných pokút a tri nefinančné, teda upozornenia na porušenia zákona.

Ako agentúru SITA informoval po utorňajšom zasadnutí Rady pre vysielanie a retransmisiu (RVR) riaditeľ kancelárie rady Ľuboš Kukliš, najvyššie pokutu - 25-tisíc eur, dala RVR vysielateľovi televízie JOJ, spoločnosti MAC TV s. r. o. za porušenie ochrany ľudskej dôstojnosť v súvislosti s odvysielaním programu Extrémne rodiny dňa 2. marca, o cca 20:23 a 5. marca o cca 14:52.

Program totiž podľa RVR, “svojím obsahom a spôsobom spracovania zasiahol do ľudskej dôstojnosti účinkujúceho Tonka a jeho matky“.

RVR tiež rozhodla o pokute 5000 eur pre vysielateľa TV Markíza, spoločnosti Markíza Slovakia, s. r. o. za porušenie ochrany maloletých nesprávnym označením logom o vekovej prístupnosti programu Dobrodružstvo Poseidonu (1. a 2. časť) dňa 8. januára.

Markíze sa pokuty sypali

TV Markíza dostala od licenčnej rady pokutu 4000 eur za porušenie zákonného pravidla o jednoznačnej a zrozumiteľnej výzve na pozorné prečítanie poučenia o správnom použití lieku vo vysielanej reklame na lieky zo 6. januára o cca 16:27 a 8. januára o cca 15:09.

Vysielateľ TV Markíza dostal od RVR ešte dve finančné sankcie. Pokutu 3330 eur za porušenie zvukovej intenzity reklamy v odvysielanom reklamnom bloku počas programu Harry Potter a väzeň z Azkabanu 11. februára o cca 16:23.

Pokutu 3319 eur dostal aj za porušenie zákona v časti o zreteľnom oddelení reklamy, rozoznateľnosti a nezameniteľnosti reklamy od iných programov, ku ktorému došlo 25. februára o cca 11:47, 12:18 a 12:45 v rámci reklamného prerušenia programu Beethoven 2 odvysielaním vlastnej propagácie.

Vysielateľ TV JOJ, spoločnosť MAC TV dostala ešte dve ďalšie finančné sankcie. Pokutu 3319 eur za porušenie zákonného pravidla o jednoznačnej a zrozumiteľnej výzve na pozorné prečítanie poučenia o správnom použití lieku vo vysielanej reklame na lieky z 5. decembra 2010 o cca 16:12 a 10. decembra 2010 o cca 22:30. Ďalšiu sankciu 2000 eur dala RVR TV JOJ za nedodanie súvislého záznamu z vysielania večerného programu Šport zo 6. januára.

Padali aj nefinančné sankcie

RVR dala v utorok tri nefinančné sankcie – upozornenia na porušenie zákona. Dostal ju vysielateľ rádia Jemné melódie, Tam art production, s.r.o. za porušenie zákazu priamej podpory predaja, nákupu a prenájmu tovarov a služieb sponzora v súvislosti s odvysielaním sponzorovaného programu Súťaž 7:10 dňa 8. novembra 2011 o cca 7:13.

Oznam o porušení zákona musí podľa RVR odvysielať aj TV JOJ za porušenie objektívnosti a nestrannosti spravodajských programov v príspevku Hodina angličtiny sa zvrhla v programe Noviny 6. februára o cca 19:30.

Dotknutá učiteľka v ňom nedostala priestor na vyjadrenie k tvrdeniam, podľa ktorých mala opakovane problémy s dodržiavaním disciplíny a za svoje pochybenie dostala výpoveď; zdôvodnila svoje rozhodnutie RVR.

Napokon v utorok rada uložila sankciu – upozornenie na porušenie zákona vysielateľovi TV Patriot, spoločnosti TV Agency, s.r.o. za nedodanie súvislého záznamu z vysielania programu Na margo vysielaného z 15. januára 2012 o cca 11:00 a o cca 13:39, dodal riaditeľ kancelárie RVR Ľuboš Kukliš.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…