Ryan Reynolds a Blake Lively darovali milión dolárov potravinovým bankám. Pomôžu tým najzraniteľnejším
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Ryan Reynolds a Blake Lively darovali milión dolárov potravinovým bankám. Pomôžu tým najzraniteľnejším

Ľudia z celého sveta sa spájajú a pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú. Niektorí ponúkajú pomoc starším, iní zas venujú peniaze charitatívnym či neziskovým organizáciám.

Ryan Reynolds a Blake Lively pózujú fotografom — Foto: TASR/AP

LOS ANGELES 18. marca - Manželia Ryan Reynolds a Blake Lively urobili v čase šíriaceho sa koronavírusu nádherné gesto. Neziskovým organizáciám Feeding America a Food Banks Canada, ktoré prevádzkujú siete potravinových bánk v USA a Kanade, darovali milión dolárov, aby pomohli tým najzraniteľnejším. Známi herci taktiež vyzývajú ľudí, aby ostali doma, uvádza portál Independent.

Vyzývajú aj ostatných, aby pomohli 

V čase šíriaceho sa koronavírusu sa rozhodli pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. „Covid-19 brutálne zasiahol starších ľudí a rodiny s nízkymi príjmami. Spolu s Blake venujeme milión dolárov, ktoré sa rozdelia medzi Feeding America a Food Banks Canada. Ak môžete prispieť, prispejte, tieto organizácie potrebujú našu pomoc,“ napísal Ryan Reynolds na Twitteri.

Lásku môžeme šíriť aj v ťažkých časoch. „Napriek tomu, že sa musíme dištancovať, aby sme chránili tých, ktorí nemajú možnosť byť v karanténe, môžeme ostať v spojení. Spomeňte si na tých, ktorí sú izolovaní a osamelí. Facetime, Skype, dajte si s nimi videohovor,“ uviedla americká herečka na Instagrame.

Ľudia sa spájajú, aby pomohli tým najzraniteľnejším. „Nakupujú starším, pripravujú obedy pre deti. Každý z nás môže urobiť niečo pre druhého, hoci len jednoducho ostane doma,“ dodala Blake.

Sú známi štipľavým humorom.
Sú známi štipľavým humorom. Foto: Instagram - blakelively

Ďakujú za všetky dary 

Spoločnosť Feeding America s celonárodnou sieťou potravinových bánk pomáha ľuďom, ktorí sa ocitnú v núdzi. Aj v tomto období, v čase neistoty, im poskytuje potravinovú pomoc, aby nehladovali.

Pomocnú ruku podávajú najmä deťom, starším, rodinám, či jednotlivcom, ktorí sa ocitli v nepríjemnej situácii. „To je neuveriteľné. Blake a Ryan, váš dar veľa znamená nielen pre nás, ale aj pre ľudí, ktorým pomáhame,“ poďakovala sa spoločnosť Feeding America pod príspevkom, ktorý zverejnila Blake.

Na archívnej snímke Ryan Reynolds s Blake Lively pózujú fotografom počas príchodu na premiéru prvého hraného filmu o Pokémonoch s názvom Pokémon - Detektív Pikatchu
Na archívnej snímke Ryan Reynolds s Blake Lively pózujú fotografom počas príchodu na premiéru prvého hraného filmu o Pokémonoch s názvom Pokémon - Detektív Pikatchu Foto: TASR/AP
Na archívnej snímke Ryan Reynolds (postava 1) prichádza na premiéru akčného thrilleru spoločnosti Netflix 6 Underground: Tajné operácie v kultúrnom centre The Shed v New Yorku.
Na archívnej snímke Ryan Reynolds (postava 1) prichádza na premiéru akčného thrilleru spoločnosti Netflix 6 Underground: Tajné operácie v kultúrnom centre The Shed v New Yorku. Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…