Ryan Reynolds a Blake Lively darovali milión dolárov potravinovým bankám. Pomôžu tým najzraniteľnejším
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Ryan Reynolds a Blake Lively darovali milión dolárov potravinovým bankám. Pomôžu tým najzraniteľnejším

Ľudia z celého sveta sa spájajú a pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú. Niektorí ponúkajú pomoc starším, iní zas venujú peniaze charitatívnym či neziskovým organizáciám.

Ryan Reynolds a Blake Lively pózujú fotografom — Foto: TASR/AP

LOS ANGELES 18. marca - Manželia Ryan Reynolds a Blake Lively urobili v čase šíriaceho sa koronavírusu nádherné gesto. Neziskovým organizáciám Feeding America a Food Banks Canada, ktoré prevádzkujú siete potravinových bánk v USA a Kanade, darovali milión dolárov, aby pomohli tým najzraniteľnejším. Známi herci taktiež vyzývajú ľudí, aby ostali doma, uvádza portál Independent.

Vyzývajú aj ostatných, aby pomohli 

V čase šíriaceho sa koronavírusu sa rozhodli pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. „Covid-19 brutálne zasiahol starších ľudí a rodiny s nízkymi príjmami. Spolu s Blake venujeme milión dolárov, ktoré sa rozdelia medzi Feeding America a Food Banks Canada. Ak môžete prispieť, prispejte, tieto organizácie potrebujú našu pomoc,“ napísal Ryan Reynolds na Twitteri.

Lásku môžeme šíriť aj v ťažkých časoch. „Napriek tomu, že sa musíme dištancovať, aby sme chránili tých, ktorí nemajú možnosť byť v karanténe, môžeme ostať v spojení. Spomeňte si na tých, ktorí sú izolovaní a osamelí. Facetime, Skype, dajte si s nimi videohovor,“ uviedla americká herečka na Instagrame.

Ľudia sa spájajú, aby pomohli tým najzraniteľnejším. „Nakupujú starším, pripravujú obedy pre deti. Každý z nás môže urobiť niečo pre druhého, hoci len jednoducho ostane doma,“ dodala Blake.

Sú známi štipľavým humorom.
Sú známi štipľavým humorom. Foto: Instagram - blakelively

Ďakujú za všetky dary 

Spoločnosť Feeding America s celonárodnou sieťou potravinových bánk pomáha ľuďom, ktorí sa ocitnú v núdzi. Aj v tomto období, v čase neistoty, im poskytuje potravinovú pomoc, aby nehladovali.

Pomocnú ruku podávajú najmä deťom, starším, rodinám, či jednotlivcom, ktorí sa ocitli v nepríjemnej situácii. „To je neuveriteľné. Blake a Ryan, váš dar veľa znamená nielen pre nás, ale aj pre ľudí, ktorým pomáhame,“ poďakovala sa spoločnosť Feeding America pod príspevkom, ktorý zverejnila Blake.

Na archívnej snímke Ryan Reynolds s Blake Lively pózujú fotografom počas príchodu na premiéru prvého hraného filmu o Pokémonoch s názvom Pokémon - Detektív Pikatchu
Na archívnej snímke Ryan Reynolds s Blake Lively pózujú fotografom počas príchodu na premiéru prvého hraného filmu o Pokémonoch s názvom Pokémon - Detektív Pikatchu Foto: TASR/AP
Na archívnej snímke Ryan Reynolds (postava 1) prichádza na premiéru akčného thrilleru spoločnosti Netflix 6 Underground: Tajné operácie v kultúrnom centre The Shed v New Yorku.
Na archívnej snímke Ryan Reynolds (postava 1) prichádza na premiéru akčného thrilleru spoločnosti Netflix 6 Underground: Tajné operácie v kultúrnom centre The Shed v New Yorku. Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Uznávaná virologička: Prekonali ste covid-19? Toto by ste mali…

Vyšiel vám pozitívny test na covid-19? Prekonali ste ochorenie s miernymi…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…