Ryan Reynolds a Blake Lively darovali milión dolárov potravinovým bankám. Pomôžu tým najzraniteľnejším
Dominika Pacigová
Dominika Pacigová

Ryan Reynolds a Blake Lively darovali milión dolárov potravinovým bankám. Pomôžu tým najzraniteľnejším

Ľudia z celého sveta sa spájajú a pomáhajú tým, ktorí to najviac potrebujú. Niektorí ponúkajú pomoc starším, iní zas venujú peniaze charitatívnym či neziskovým organizáciám.

Ryan Reynolds a Blake Lively pózujú fotografom — Foto: TASR/AP

LOS ANGELES 18. marca - Manželia Ryan Reynolds a Blake Lively urobili v čase šíriaceho sa koronavírusu nádherné gesto. Neziskovým organizáciám Feeding America a Food Banks Canada, ktoré prevádzkujú siete potravinových bánk v USA a Kanade, darovali milión dolárov, aby pomohli tým najzraniteľnejším. Známi herci taktiež vyzývajú ľudí, aby ostali doma, uvádza portál Independent.

Vyzývajú aj ostatných, aby pomohli 

V čase šíriaceho sa koronavírusu sa rozhodli pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú. „Covid-19 brutálne zasiahol starších ľudí a rodiny s nízkymi príjmami. Spolu s Blake venujeme milión dolárov, ktoré sa rozdelia medzi Feeding America a Food Banks Canada. Ak môžete prispieť, prispejte, tieto organizácie potrebujú našu pomoc,“ napísal Ryan Reynolds na Twitteri.

Lásku môžeme šíriť aj v ťažkých časoch. „Napriek tomu, že sa musíme dištancovať, aby sme chránili tých, ktorí nemajú možnosť byť v karanténe, môžeme ostať v spojení. Spomeňte si na tých, ktorí sú izolovaní a osamelí. Facetime, Skype, dajte si s nimi videohovor,“ uviedla americká herečka na Instagrame.

Ľudia sa spájajú, aby pomohli tým najzraniteľnejším. „Nakupujú starším, pripravujú obedy pre deti. Každý z nás môže urobiť niečo pre druhého, hoci len jednoducho ostane doma,“ dodala Blake.

Sú známi štipľavým humorom.
Sú známi štipľavým humorom. Foto: Instagram - blakelively

Ďakujú za všetky dary 

Spoločnosť Feeding America s celonárodnou sieťou potravinových bánk pomáha ľuďom, ktorí sa ocitnú v núdzi. Aj v tomto období, v čase neistoty, im poskytuje potravinovú pomoc, aby nehladovali.

Pomocnú ruku podávajú najmä deťom, starším, rodinám, či jednotlivcom, ktorí sa ocitli v nepríjemnej situácii. „To je neuveriteľné. Blake a Ryan, váš dar veľa znamená nielen pre nás, ale aj pre ľudí, ktorým pomáhame,“ poďakovala sa spoločnosť Feeding America pod príspevkom, ktorý zverejnila Blake.

Na archívnej snímke Ryan Reynolds s Blake Lively pózujú fotografom počas príchodu na premiéru prvého hraného filmu o Pokémonoch s názvom Pokémon - Detektív Pikatchu
Na archívnej snímke Ryan Reynolds s Blake Lively pózujú fotografom počas príchodu na premiéru prvého hraného filmu o Pokémonoch s názvom Pokémon - Detektív Pikatchu Foto: TASR/AP
Na archívnej snímke Ryan Reynolds (postava 1) prichádza na premiéru akčného thrilleru spoločnosti Netflix 6 Underground: Tajné operácie v kultúrnom centre The Shed v New Yorku.
Na archívnej snímke Ryan Reynolds (postava 1) prichádza na premiéru akčného thrilleru spoločnosti Netflix 6 Underground: Tajné operácie v kultúrnom centre The Shed v New Yorku. Foto: TASR/AP

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…