Vodný slalom: Nominačné preteky v Markkleebergu zrušili
TASR
TASR

Vodný slalom: Nominačné preteky v Markkleebergu zrušili

Výkonný výbor sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky zrušil nominačné preteky pre ME v Londýne, ktoré sa mali konať 3.-5. apríla v nemeckom Markkleebergu.

Ilustračné foto — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 14. marca (TASR) - Výkonný výbor sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky zrušil nominačné preteky pre ME v Londýne, ktoré sa mali konať 3.-5. apríla v nemeckom Markkleebergu. Následne potvrdila zrušenie nemeckých renkingových pretekov na svojom webe aj Medzinárodná kanoistická federácia (ICF). Dôvodom je pandémia koronavírusu.

Prípadný nominačný kľuč pre európske kvalifikačné preteky na OH 2020 v Tokiu upraví komisia vrcholového športu na základe aktuálneho vývoja, pričom v budúcom týždni sa očakáva vyjadrenie oficiálneho postoja Európskej kanoistickej asociácie k samotnej organizácii ME 2020.

Slovenská kanoistika na svojom webe uviedla, že všetci slovenskí športovci a ich realizačné tímy sú aktuálne na ceste, alebo v najbližších hodinách odlietajú z ich zahraničných tréningových kempov v Austrálii a SAE späť na Slovensko a následne nastupujú do povinnej 14-dňovej domácej karantény.

Plánované valné zhromaždenie sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky v Liptovskom Mikuláši, ktoré sa malo konať 28. marca 2020, sa neuskutoční, avšak všetky potrebné podklady budú pripravené a sprístupnené členskej základni v primeranom čase. V prípade že to bude nevyhnutné, zasadnutie prebehne cez online aplikáciu.

„Som presvedčený, že v aktuálnej situácii sa do centra nášho záujmu musia dostať vyššie priority ako šport samotný, preto vás prosím o dodržiavanie všetkých doterajších opatrení Vlády SR a Krízového štábu SR, ako aj odporúčaní Slovenskej kanoistiky ohľadom úpravy tréningového procesu a udržiavania našich športovcov, členov a všetkých našich blízkych v čo najlepšom zdravotnom stave s vysokou mierou vlastnej obranyschopnosti a zodpovednosti,“ povedal pre canoe.sk Richard Galovič, predseda sekcie divokých vôd Slovenskej kanoistiky.

V Nemecku evidovali v sobotu ráno 3675 infikovaných osôb, osem zomrelo. Počet smrteľných obetí nového koronavírusu SARS-CoV-2 sa podľa údajov „Coronavirus COVID-19 Global Cases by Johns Hopkins CSSE“ celosvetovo zvýšil na 5429, v 125 krajinách sveta ho diagnostikovali u 145 374 osôb.

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…