Barcelona zdolala San Real Sociedad gólom Messiho z penalty. Valjentova Mallorca zdolala Eibaru

Lionel Messi.
Lionel Messi. — Foto: TASR/AP

FC Barcelona po prehre v El Clasico v sobotu zvíťazila vďaka premenenému pokutovému kopu Lionela Messiho.

Madrid 7. marca (TASR) – V stretnutí 27. kola najvyššej španielskej ligy zvíťazila zachraňujúca sa Mallorca v základnej zostave so slovenským obrancom Martinom Valjentom na ihrisku Eibaru 2:1. Hostia zostávajú po sobote na osemnástom mieste tabuľky.

FC Sevilla remizovala na ihrisku Atletica Madrid 2:2. Všetky štyri góly padli už v prvom polčase. Hostia sa dostali do vedenia v 19. minúte zásluhou Luuka de Jonga, no domáci otočili v priebehu štyroch minút po góloch Alvara Moratu z pokutového kopu a Joaa Felixa. V závere polčasu vyrovnal na konečných 2:2 z penalty Lucas Ocampos.

FC Barcelona po prehre v El Clasico v sobotu zvíťazila vďaka premenenému pokutovému kopu Lionela Messiho nad Realom Sociedad 1:0. Katalánci sa opäť prehupli na čela tabuľky s dvojbodovým náskokom na Real, no "biely balet" má zápas k dobru a v nedeľu ho čaká duel na ihrisku Betisu Sevilla.