FL: Slovan vyhral základnú časť s náskokom 10 bodov

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/Erika Ďurčová

Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v poslednom zápase 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 doma nad Ružomberkom 1:0.

Bratislava 7. marca (TASR) - Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v poslednom zápase 22. kola základnej časti Fortuna ligy 2019/2020 doma nad Ružomberkom 1:0. O triumfe „belasých“ rozhodol v 88. minúte Rafael Ratao. Slovan má v tabuľke po základnej časti desaťbodový náskok pred druhou Žilinou, 1. kolo nadstavbovej časti je na programe o týždeň.

Slovan začal aktívne, akcie ťahal väčšinou po krídlach a mal aj prvé šance. Ružomberok sa však nebál niečo vymyslieť a po strele Kostadinova lopta minula bránku. Potom však už Slovan prebral opraty zápasu pevne do rúk a neustále hrozil. Pokusy Rataa, Lichého a De Marca vykryl Krajčirík, najviac sa však zapotil o niečo neskôr, keď ho opäť prinútil k ťažkému zákroku Ratao. Gól visel vo vzduchu, ale loptu do konca prvej 45-minútovky nedostal do siete ani Lovata a po ďalšom pokuse ani agilný Ratao.

Aj po prestávke bol Slovan lepší. V zakončení však jeho hráčom chýbala presnosť, alebo hroziace nebezpečenstvo odvrátila obrana Ružomberčanov.

Tréner domácich Ján Kozák potom poslal na trávnik čerstvých hráčov, ale ani po tejto zmene sa jeho zverencom nedarilo dostať do vyloženej šance. V 75. minúte mal naopak po ojedinelom protiútoku veľkú šancu Kojnok, ale loptu napálil vysoko nad bránku. Slovan sa potom snažil strhnúť víťazstvo na svoju stranu a napokon sa mu to v 88. minúte aj podarilo. Rabiu vystreli spoza šestnástky a Ratao dorazil loptu za chrbát bezmocného Krajčiríka.