IIHF pre koronavírus zrušila marcové šampionáty žien a hráčov do 18 rokov
TASR
TASR

IIHF pre koronavírus zrušila marcové šampionáty žien a hráčov do 18 rokov

Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v dôsledku šírenia koronavírusu rozhodla o zrušení šiestich marcových šampionátov.

Ilustračné foto — Foto: pexels.com/Skitterphoto

Zürich 2. marca (TASR) - Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v dôsledku šírenia koronavírusu rozhodla o zrušení šiestich marcových šampionátov. Neuskutočnia sa štyri turnaje majstrovstiev sveta hokejistov do 18 rokov.

Ide o turnaj A-skupiny II. dívizie v Tallinne (22.-28. marca), B-skupiny II. dívizie v Sofii (23.-29. marca), A-skupiny III. divízie v Istanbule (16.-22. marca) a B-skupiny III. divízie v luxemburskom Kockelscheueri (29. marca - 4. apríla).

V ženskej kategórii sa neuskutočnia turnaj B-skupiny I. divízie MS v Katoviciach (28. marca - 3. apríla) a A-skupiny II. divízie MS v španielskej Jace (29. marca - 3. apríla).

Opatrenia sa netýkajú elitnej kategórie MS žien

Medicínska komisia IIHF odporučila na svojom víkendovom stretnutí v Budapešti zrušiť uvedené podujatia a Rada IIHF na pondelkovom mimoriadnom zasadnutí toto odporúčanie prijala. Opatrenie sa netýka turnaja elitnej kategórie MS žien, ktorý je na programe 31. marca - 10. apríla v kanadských mestách Halifax a Truro, tie by sa mali by uskutočniť podľa plánu.

Rada IIHF sa v polovici marca opäť stretne v Zürichu, kde zhodnotí dopad zrušených podujatí, okrem iného zváži aj možnú finančnú kompenzáciu nákladov organizátorov a zúčastnených tímov. Ďalej bude na dennej báze monitorovať svetovú situáciu a na základe toho rozhodne o konaní aprílových šampionátov. Informáciu priniesla IIHF v pondelok na svojej webstránke.

Odložili aj zápasy volejbalovej Ligy majstrov

Európska volejbalová konfederácia (CEV) odložila pre pokračujúcu hrozbu šírenia koronavírusu dva štvrťfinálové zápasy Ligy majsteriek a dva duely v pohárovej súťaži CEV Cup. „Našou prioritou je zdravie hráčov, funkcionárov, rozhodcov a fanúšikov a preto sme pristúpili k tomuto kroku,“ uviedla CEV v stanovisku.

Na neurčitý termín odložili utorňajší zápas LM medzi talianskym tímom Savino Del Bene Scandicci a tureckým Eczacibasi Istanbul a hrať sa nebude ani stredajší duel medzi tureckým Fenerbahce Istanbul a talianskym Igor Gorgonzola Novara. V CEV Cupe odložili odvetný zápas štvrťfinále mužov Modena (Tal.) - Ajaccio (Fr.) a žien Busto Arsizio (Tal.) - Dinamo Kazaň (Rus.).

Tento víkend sa neodohrá ani švajčiarska futbalová liga

Zápasy švajčiarskej futbalovej ligy sa nadchádzajúci víkend neodohrajú. Riadiaci orgán súťaže ich odložil na neurčito, čím reagoval na rozhodnutie vlády zrušiť pre epidémiu koronavírusu všetky podujatia pre viac ako 1000 ľudí.

Počet nakazených vo Švajčiarsku stúpol v nedávnej dobe z 15 na viac ako 100. Odložené sú aj všetky stretnutia druhej najvyššej futbalovej súťaže. Informovala o tom agentúra SID.

Už ste čítali?

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…