Maratón v Tokiu vyhrali Legese a Salpeterová

Maratón v Tokiu sa tento rok uskutočnil v obmedzených podmienkach
Maratón v Tokiu sa tento rok uskutočnil v obmedzených podmienkach — Foto: TASR/AP

V maratóne, ktorý bol zároveň kvalifikáciou na OH 2020, triumfovali Etiópčan Legese a Izraelčanka Chemtai Salpeterová.

Tokio 1. marca (TASR) - Etiópsky vytrvalec Birhanu Legese v nedeľu vyhral tokijský maratón a obhájil tak vlaňajší titul. Medzi ženami sa z triumfu tešila Lonah Chemtai Salpeterová z Izraela.

Legese preťal cieľ v čase 2:0415 h, na druhom mieste finišoval Belgičan Bashir Abdi a tretí skončil Sisay Lemma z Etiópie. „Som veľmi rád, že som vyhral tieto preteky. Dnešné počasie bolo ako stvorené na preteky, som spokojný, ale mohol som ísť aj trochu rýchlejšie," povedal víťaz.

Počet pretekárov obmedzili kvôli koronavírusu

Salpeterová dosiahla čas 2:17:45 h, druhú a tretiu priečku obsadili Etiópčanky Birhane Dibabová a Sutume Asefa Kebedeová.

Organizátori tradičných pretekov sa ešte v strede februára rozhodli obmedziť štart len pre približne dvesto elitných bežcov, aby tak zabránili ďalšiemu šíreniu nového koronavírusu.

Pôvodne sa prihlásilo 38-tisíc záujemcov. Maratón bol zároveň kvalifikáciou na olympijské hry. Tie sa uskutočnia v japonskej metropole od 24. júla do 9. augusta. Informovala agentúra dpa.