Keby som vyhral milióny...
Inzercia
Inzercia

Keby som vyhral milióny...

Mnohí z nás snívajú sny o prepychu, bohatstve a bezstarostnej budúcnosti. Premýšľali ste aj vy niekedy o tom, čo by ste robili, keby ste vyhrali niekoľkomiliónovú hlavnú cenu v lotérii?

Vila s výhľadom na najkrajšiu pláž sveta, hypermoderné autá, ktoré rýchlosťou vyrážajú dych či cesty okolo sveta s našimi najdrahšími. Vidina rozprávkového života nám pred očami maľuje nedozerné možnosti, ako prežiť každý deň presne podľa svojich predstáv. Predstavte si napríklad, že po prebudení je vašou jedinou starosťou vyriešiť nasledovný problém: budete nosiť diamantové šperky alebo radšej dáte prednosť nadčasovým perlám? Alebo navštívite nablýskanú predajňu s hodinkami a tu si kúpite luxusný box na váš jedinečný vintage kúsok? Túto otázku by asi rada po prebudení zodpovedala nejedna žena.

Aj keď nám peniaze nezabezpečia automaticky šťastný a naplnený život, pravdou je, že v dnešnom svete nám otvárajú dvere takmer všade, kam si prajeme. Pre väčšinu z nás sa predstava obrovského obnosu peňazí spája s novými zážitkami, dobrodružstvom a možno aj nefalšovaným adrenalínom.

Pre niekoho môže byť napríklad dosiaľ nesplneným snom návšteva kasína v meste hazardu Las Vegas. Práve tu si môžete nielen otestovať strategické myslenie a pevné nervy, ale zároveň vstúpite do sveta noblesy, najvyššej smotánky a oslnivého lesku. Zahráte si blackjack, možno skúsite ruletu alebo jednoducho so svojou polovičkou preplávate pomedzi preplnené hráčske stoly, aby ste tomuto luxusnému svetu ukázali, že by s vami mal rozhodne počítať.

Ak by ste však v kasíne chceli predsa len okúsiť pravú chuť adrenalínu a zahrať si napríklad preslávený poker, odporúčame vám príliš neriskovať. Nechcete predsa o svoje vysnívané peniaze prísť počas niekoľkých hier v kasíne. Treba byť pripravený na to, že tu sa stretnete so skutočnými svetovými esami, ktoré akoby dokázali určovať priebeh hry len púhym pohľadom. Okrem nacvičovania poker face preto jednoznačnej vyskúšajte poker predtým, ako vstúpite do tohto sveta žetónov a priazne osudu. Treba si uvedomiť, že nie peniaze, ale zdravý úsudok a striedmosť sú jedinou zbraňou vo svete ostrieľaných hráčov.

Návšteva luxusného kasína v Las Vegas, Macau na Mallorce alebo inde vo svete môže predstavovať sen mnohých z nás o prvom mieste, ktoré by sme navštívili s balíkom ľahko zarobených eur na konte. Profesionálni hráči by vás však určite radi vyviedli z omylu, pokiaľ si myslíte, že peniaze vám na týchto miestach zabezpečia vytúženú prestíž a najmä náklonnosť šťasteny. Bez zdravého rozumu a dôvtipu, ale najmä bez štipky skromnosti a prezieravosti môžete z týchto miest odísť chudobní ako kostolné myši. Netreba preto zabúdať na starú, ale najmä pravdivú múdrosť, ktorá hovorí, že peniaze ani zďaleka nie sú všetko.

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…