Sídlo firmy v Bratislave je otázkou prestíže, ale aj finančných úspor
Inzercia
Inzercia

Sídlo firmy v Bratislave je otázkou prestíže, ale aj finančných úspor

Podnikatelia na Slovensku sa v dnešnej dobe musia boriť s mnohými problémami a často nadmernými požiadavkami na výkon ich podnikateľskej činnosti. Okrem neustále sa zvyšujúcej administratívnej záťaže sú asi najvýraznejším problémom narastajúce finančné požiadavky určované naším štátom. Ako sa hovorí, vo svete tvrdých pravidiel prežijú len tí najlepší.

Byť podnikateľom pri dnešnej situácii v našej krajine nie je nič jednoduché. Určite vám to potvrdia mnohí z tých, ktorí si zvolili tento na prvý pohľad pre mnohých lákavý spôsob obživy. Mnohí z nami oslovených malých a stredných podnikateľov poukazujú najmä na nedostatočnú slobodu vo svojej činnosti a predovšetkým na vševidiace oči úradov, ktoré striehnu na akékoľvek pochybenie. Ako sa hovorí, tento žúr predsa musí niekto zaplatiť. Bohužiaľ sú to však práve tí, ktorí dávajú drahocennú prácu ostatným.

Povedzme si narovinu, že situácia je naozaj viac ako nepriaznivá. Aj preto je pre začínajúcich súkromníkov čoraz ťažšie vymyslieť atraktívny a najmä konkurencie schopný podnikateľský plán, ktorý dokáže jednak zabezpečiť samotného jedinca a jeho partnerov, priniesť pridanú hodnotu pre spoločnosť v podobe nových pracovných miest a zároveň obstáť v ťažkom boji s všadeprítomnými povinnosťami a poplatkami.

Vykročiť do tohto bojového poľa plného ťažkých zbraní nepripravený je skutočným profesionálnym kamikadze. To tvrdia všetci tí, ktorým sa podarilo nielen preraziť, ale aj úspešne napredovať. Keďže podnikateľské aktivity doslova prekvitajú najmä vo veľkých mestách Slovenska, výhodou je sídlo firmy v Bratislave či Košiciach. Niet sa teda prečo čudovať, že tí najúspešnejší z najúspešnejších pôsobia práve v týchto mestách.

Hoci je predstava priestrannej kancelárie v našom hlavnom meste pre mnohých lákavá, len vstupný poplatok za prenájom v atraktívnej lokalite môže byť pre vašu novú firmu doslova likvidačný. Podnikatelia preto radia: zabezpečte si virtuálne sídlo firmy v Bratislave. Toto riešenie, ktoré v dnešnej dobe využívajú stovky začínajúcich ako aj dlhodobo úspešných podnikateľov, je nielen finančne dostupné, ale zároveň vám umožní bez väčších vstupných nákladov, preveriť si svoje schopnosti na Slovenskom či zahraničnom trhu. Ďalším krokom na vašej úspešnej ceste môže byť napríklad zabezpečenie vytúženej kancelárie s výhľadom na Dunaj.

V dnešných podmienkach, ktoré neprajú podnikateľom, je uspieť na dravom trhu čoraz ťažšie. Preto je často zárukou úspechu dobré rozhodnutie na začiatku vašej činnosti, ktoré priamo determinuje váš ďalší úspech. Jedných z riešení, ktoré odporúčame predovšetkým začínajúcim podnikateľom snažiacim sa rozbehnúť kariéru v našom hlavnom meste, je napríklad aj virtuálne sídlo spoločnosti. Práve toto rozhodnutie môže byť prvým a zároveň tým najdôležitejším krokom nielen z hľadiska optimalizácie nákladov, ale aj vašich úspechov a možno aj existencie na trhu. Držíme vám palce!

Už ste čítali?

Už 8 mesiacov nebol mladík v obchode. Všetko potrebné si dopestuje…

Mladý muž neuteká do obchodu, aby si urobil zásoby – vďaka svojej…

Cestovateľ Tomáš: Naozaj dávate rodičov do starobinca? Pýtali…

Cestovateľ Tomáš Benedik z východného Slovenska má veľa…

Rómka Dominika študuje v Anglicku na prestížnej univerzite:…

Rodičia ju už od detstva podporovali v štúdiu. Dnes je druháčkou na University…

Najradostnejší kvetinár v Bratislave. Patrik s Downovým syndrómom…

Lekári Danku a jej manžela presviedčali, aby dali syna s Downovým syndrómom…

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…