NHL: Vegas zdolalo Edmonton, Pittsburgh prehral v LA a ťahá negatívnu sériu

Marc-Andre Fleury, brankár Vegas Golden Knights
Marc-Andre Fleury, brankár Vegas Golden Knights — Foto: TASR/AP

Avalanche dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 2. miesto.

New York 27. februára (TASR) - Hokejisti Colorada zdolali v zápase NHL na svojom ľade Buffalo 3:2. Avalanche dosiahli štvrté víťazstvo za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli na 2. miesto.

Pod triumf sa výrazne podpísal český brankár Pavel Francouz, ktorý predviedol 31 zákrokov. Jeho krajan Martin Kaut strelil svoj premiérový gól v profilige, keď v druhej tretine zvýšil na 2:1. Dvadsaťročnému útočníkovi sa to podarilo v jeho štvrtom zápase NHL.

Hráči Vegas triumfovali po siedmy raz za sebou, na vlastnom ľade zdolali Edmonton 3:0. Brankár domácich Marc-Andre Fleury pomohol tímu 29 zákrokmi. Víťazný gól strelil už v prvej tretine Max Pacioretty a dosiahol 30. zásah v tejto sezóne. Edmonton prehral štvrtý z uplynulých piatich zápasov.

Nedarí sa ani Pittsburghu, ktorý podľahol v Los Angeles 1:2 a utrpel štvrtú prehru v sérii.