Chcete si splniť sen? Attila Végh hľadá Slovákov, ktorých chce podporiť
Klaudia Fiolová
Klaudia Fiolová

Chcete si splniť sen? Attila Végh hľadá Slovákov, ktorých chce podporiť

Úspešný zápasník si sám prešiel prehrami a vie, že bez podpory to nejde.

Attila Végh chce pomôcť ďalším v splnení ich sna. — Foto: Huawei

BRATISLAVA 3. marca - Attila Végh patrí medzi špičkových zápasníkov a vďaka jeho úspechom ho poznajú ľudia po celom svete. Cesta na vrchol však nebola vôbec jednoduchá, práve naopak. Prešiel si mnohými prehrami a sklamaniami, a predsa sa nikdy nevzdal. Jeho životný príbeh môže niekoho inšpirovať, ak však nestačí ani to, Attila sa rozhodol, že pomôže tým, ktorí potrebujú takpovediac „nakopnúť“.

Povedzte Attilovi o svojom sne a možno práve vy získate 1500 eur

Spoločnosť Huawei spolu s Attilom vedia, aké je náročné, keď ľudia o niečom snívajú, ale nik pri nich nestojí, alebo im dokonca neverí. Rozbehnúť vlastný projekt, prípadne sa presadiť ako umelec nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Veľakrát sú v ceste za úspechom problémom práve financie.

Úspešný zápasník sa preto rozhodol, že so spoločnosťou Huawei pomôže trom Slovákom, ktorí sa s ním podelia o svoj príbeh. O zaujímavú odmenu môže zabojovať každý - je jedno, o čo konkrétne ide, a nemusíte dokonca ani vlastniť produkt značky Huawei. Stačí o sebe dať vedieť.

„Spolu s Huawei chceme ukázať, že by sa človek nikdy nemal vzdať svojho vlastného príbehu. Ak spadnete - postavte sa a skúste ešte raz. Ak vás ostatní odradia - ukážte im, že sa mýlili. Nie je o tom, aké tvrdé rany rozdávate, ale aj o tom, aké dostávate a ako ich viete prijať,“ povedal na margo kampane Attila.

Ako sa môžete zapojiť?

Stačí, ak do 15. marca pošlete svoj životný príbeh na email huawei@pribehy.net. Ktovie, možno práve váš príbeh zaujme samotného Attilu Végha a country managera Huawei Slovensko Thomasa Liuho, ktorí vyberú troch šťastlivcov, ktorých podporia sumou 1500 eur.

Pre Attilu bolo dôležité, aby získal tú správnu motiváciu

V 14-tich rokoch sa Attila rozhodol venovať kempo karate. „To je bojový šport, ktorý sa veľmi podobá bojovému umeniu MMA. Keď som ho začal robiť, uvedomil som si, že vďaka mojim skúsenostiam z detstva som dokázal každého súpera poraziť,“ vysvetľuje bojovník. A hoci ako detský bojovník nebol až taký úspešný, neskôr prišla jeho chvíľa.

V momente, keď vyhral svoju prvú súťaž a získal pohár, prebudilo to v ňom túžbu vyhrávať a byť najlepším. Každý víkend som chodil na súťaže, otec ma podporoval a natáčal na súťažiach. Mojou najväčšou motiváciou bolo, aby som domov doniesol čo najviac pohárov,“ hovorí Attila. Jeho motivácia ho nakopla až tak, že sa stal majstrom sveta, majstrom Európy a 14-násobným majstrom Maďarska.

Nikdy nezaspal na vavrínoch

Hoci mu zápasy vychádzali, nikdy to nebral ako samozrejmosť. Vedel, že ten, kto je na vrchole, môže opäť rýchlo spadnúť. Attila sa stal majstrom sveta v MMA, ale potom prišla séria prehier. Došlo až k tomu, že stratil víťazný opasok. Prehral štyri veľké zápasy za sebou. Hovoril som si, čo so mnou už bude, bol som majster sveta a zrazu neviem vyhrať, povedal.

Všetku svoju energiu a čas vložil do prípravy na zápas storočia s Karlosom Vémolom. Nakoniec sa mu to oplatilo.  „Tréning bol brutálne náročný. Po každom tréningu som bol úplne zdeprimovaný a unavený. Ani raz som nebol s mojím výkonom spokojný. Štyri mesiace som zažíval peklo. K tomu som mal doma tehotnú manželku, ktorá pri mne stála a dodávala mi energiu,“ spomína Attila na mesiace pred najdôležitejším zápasom v jeho kariére. Hoci verejnosť viac verila Karlosovi, Attila ukázal, aký je bojovník a za dve minúty zložil Vémolu na zem. Radosť, ktorá potom prišla, bola neopísateľná.  

Attila sa v súčasnosti okrem svojej rodiny a pravidelnému tréningu venuje aj svojim zverencom v Oktagone. O to viac ho teší, keď môže podporiť ďalších šikovných Slovákov v tom, čomu sa venujú. Pošli mi svoj príbeh, plán či výzvu, s ktorou bojuješ. Ak máš sen, za ktorým si ideš aj napriek prekážkam, chcem o ňom vedieť. Možno práve tvoj bude jeden z tých, ktoré spolu s Huawei podporíme,“ uzatvára Attila.

Výhercovia súťaže

Súťaž bola ukončená a vyhodnotená. Ďakujeme všetkým za účasť. Zoznam výhercov nájdete nižšie:

Eva Vokounová

Aleš Majerčík

Soňa Macejáková

Už ste čítali?

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…