Biatlon: Ivona Fialková v stíhačke obsadila 6. miesto. Zlato získala domáca Talianka
TASR
TASR

Biatlon: Ivona Fialková v stíhačke obsadila 6. miesto. Zlato získala domáca Talianka

Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila 6. miesto.

Na snímke slovenská biatlonistka Ivona Fialková v cieli stíhacích pretekoch žien na 10 km na majstrovstvách sveta v biatlone v talianskej Anterselve 16. februára 2020, — Foto: TASR/Michal Svítok

Anterselva 16. februára (TASR) - Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila 6. miesto v nedeľných stíhacích pretekoch na MS. V talianskej Anterselve zaostala za domácou víťazkou Dorotheou Wiererovou o 35,7 sekundy. Paulína Fialková bola na 17. priečke (+1:32,2 min).

Ivona Fialková dosiahla najlepšie umiestnenie na svetových šampionátoch, keď vlani v Östersunde bola v stíhacích pretekoch až 37. Striebro si vybojovala obhajkyňa titulu Denise Herrmannová z Nemecka s mankom 9,5 sekundy na víťazku. Medailu získala napriek trom trestným okruhom a potvrdila svoje skvelé bežecké kvality. Tretia bola Nórka Marte Olsbuová Röiselandová, ktorú obrali o tretie zlato na šampionáte tri chyby na strelnici.

Lepšiu východiskovú pozíciu si v piatkovom šprinte vybojovala Ivona Fialková, ktorá v nedeľu odštartovala z 9. miesta, jej sestra Paulína vybehla šestnásta.

Postupne však desaťsekundové manko zmazala a na prvú ležku prišli obe Slovenky súčasne na 12., respektíve 13. mieste. Prvá streľba však Ivone príliš nevyšla, keď musela na dva trestné okruhy, Paulína na jeden. Rovnako však pochodila aj priebežná líderka Röiselandová, ktorá prepustila prvé miesto Američanke Dunkleeová, ktorá predviedla čistú streľbu. Paulína Fialková však dokázala nepresnosť vykompenzovať kvalitným behom a udržala sa na 14. pozícii, Ivona klesla na 30. miest.

Druhá ležka vyšla Slovenkám podstatne lepšie, ani jedna sa nepomýlila, Paulína sa vyšvihla na 8. miesto, Ivona bola 26. Do druhej polovice pretekov vstúpila na čele domáce Wiererová, no postupne stratila náskok a prepustila miesto opäť Röiselandovej.

Paulína pokračovala v dobrom behu a po 5,7 km bola už siedma s mankom 51,4 sekundy. Prvá stojka jej však nevyšla, dvakrát netrafila a klesla na 21. miesto. V opačnej pozícii sa ocitla Ivona, ktorá zložila všetkých päť terčov a vyšvihla sa najlepšej pätnástky. Výkon potvrdila aj na záverečnej návšteve strelnice, keď ani druhýkrát nezaváhala a do záverečnej časti pretekov vstúpila na 8. priečke s mankom necelej minúty na Wiererovú, ktorá využila dve zaváhanie Röiselandovej.

Posledné kilometre Ivona zabrala a dokázala sa prebojovať na konečnú 6. priečku o 35,7 sekundy za víťazkou Wiererovou. Paulína na záverečnej položke pridala štvrtý trestný okruh a napokon dobehla na 17. pozícii so stratou 1,32,2 sekundy na Wiererovú.

 

 

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…