Bardejov poteší na Svetový deň cestovného ruchu zľavami
SITA
SITA

Bardejov poteší na Svetový deň cestovného ruchu zľavami

K oslavám sa pripája 11 subjektov, niektoré svojim návštevníkom pripravili aj sprievodný program k svojim službám navyše.

PREŠOV/BARDEJOV 26. septembra – V bardejovskom regióne sa k tohtoročnému Svetovému dňu cestovného ruchu, ktorý bude v piatok 27. septembra, pripojí svojimi aktivitami 11 prevádzkovateľov zariadení angažujúcich sa v cestovnom ruchu.

V meste aj v blízkom okolí si návštevníci budú môcť pozrieť niektoré historické objekty so zľavou alebo úplne zadarmo.

Prevádzkovatelia ponúkajú hlavne v piatok, sobotu a v nedeľu zľavy aj na poskytované služby a tovary. Informácie zverejnila bardejovská mestská radnica.

Prehliadka hradu Zborov so sprievodcom bude počas víkendu zadarmo. Postarajú sa o to členovia občianskeho združenia Na záchranu Zborovského hradu.

Kúpeľní hostia z Bardejovských kúpeľov majú cestu na hrad vyznačenú turistickými značkami. Turisticko-informačná kancelária v Bardejove pripravila vo svojich priestoroch výstavu modelov drevených kostolíkov. Sprievodcovské služby na tento deň ponúka s 20-percentnou zľavou. Rovnaká kancelária v Bardejovských Kúpeľoch bude od 27. septembra do 4. októbra poskytovať zľavy na svoj tovar.

Šarišské múzeum v piatok poskytne svojim návštevníkom vstup za 50 centov do všetkých expozícií múzea v Bardejove aj v Bardejovských kúpeľoch. Rovnakú sumu zaplatia aj záujemcovia, ktorí sa budú chcieť v piatok pozrieť na Bardejov z veže Baziliky sv. Egídia, pričom deťom a študentom umožnia tento výhľad úplne zadarmo.

Obec Hervartov, kde sa nachádza drevený kostolík sv. Františka z Asissi zapísaný do zoznamu UNESCO, sprostredkuje jeho návštevu od piatka do nedele za polovičnú sumu. Návštevníci, ktorí sa rozhodnú prespať v obci, v objekte služieb cestovného ruchu, dostanú počas najbližších troch dní rovnako 50-percentnú zľavu.

Náučný aj zábavný program pripravili bardejovské knižnice. Okresná knižnica Dávida Gutgesela ponúka v čitárni výstavu Cestovný ruch a literatúra, v oddelení literatúry pre deti a mládež organizuje počas dvoch dní - v piatok na Svetový deň cestovného ruchu a 17. októbra na Deň Prešovského samosprávneho kraja - literárno-náučno-zábavný cyklus potuliek po šarišskom regióne s názvom Kľúče od rodného kraja ŠARIŠ. V Kníhkupectve Radosť budú v piatok počas celého dňa premietať videoprojekcie z rôznych destinácií sveta s tematikou Dovolenkové alebo zážitkové videá. Zľavy na svoje služby ponúkajú v deň cestovného ruchu aj Bardejovské kúpele a niektoré hotely.

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…