Bardejov poteší na Svetový deň cestovného ruchu zľavami
SITA
SITA

Bardejov poteší na Svetový deň cestovného ruchu zľavami

K oslavám sa pripája 11 subjektov, niektoré svojim návštevníkom pripravili aj sprievodný program k svojim službám navyše.

PREŠOV/BARDEJOV 26. septembra – V bardejovskom regióne sa k tohtoročnému Svetovému dňu cestovného ruchu, ktorý bude v piatok 27. septembra, pripojí svojimi aktivitami 11 prevádzkovateľov zariadení angažujúcich sa v cestovnom ruchu.

V meste aj v blízkom okolí si návštevníci budú môcť pozrieť niektoré historické objekty so zľavou alebo úplne zadarmo.

Prevádzkovatelia ponúkajú hlavne v piatok, sobotu a v nedeľu zľavy aj na poskytované služby a tovary. Informácie zverejnila bardejovská mestská radnica.

Prehliadka hradu Zborov so sprievodcom bude počas víkendu zadarmo. Postarajú sa o to členovia občianskeho združenia Na záchranu Zborovského hradu.

Kúpeľní hostia z Bardejovských kúpeľov majú cestu na hrad vyznačenú turistickými značkami. Turisticko-informačná kancelária v Bardejove pripravila vo svojich priestoroch výstavu modelov drevených kostolíkov. Sprievodcovské služby na tento deň ponúka s 20-percentnou zľavou. Rovnaká kancelária v Bardejovských Kúpeľoch bude od 27. septembra do 4. októbra poskytovať zľavy na svoj tovar.

Šarišské múzeum v piatok poskytne svojim návštevníkom vstup za 50 centov do všetkých expozícií múzea v Bardejove aj v Bardejovských kúpeľoch. Rovnakú sumu zaplatia aj záujemcovia, ktorí sa budú chcieť v piatok pozrieť na Bardejov z veže Baziliky sv. Egídia, pričom deťom a študentom umožnia tento výhľad úplne zadarmo.

Obec Hervartov, kde sa nachádza drevený kostolík sv. Františka z Asissi zapísaný do zoznamu UNESCO, sprostredkuje jeho návštevu od piatka do nedele za polovičnú sumu. Návštevníci, ktorí sa rozhodnú prespať v obci, v objekte služieb cestovného ruchu, dostanú počas najbližších troch dní rovnako 50-percentnú zľavu.

Náučný aj zábavný program pripravili bardejovské knižnice. Okresná knižnica Dávida Gutgesela ponúka v čitárni výstavu Cestovný ruch a literatúra, v oddelení literatúry pre deti a mládež organizuje počas dvoch dní - v piatok na Svetový deň cestovného ruchu a 17. októbra na Deň Prešovského samosprávneho kraja - literárno-náučno-zábavný cyklus potuliek po šarišskom regióne s názvom Kľúče od rodného kraja ŠARIŠ. V Kníhkupectve Radosť budú v piatok počas celého dňa premietať videoprojekcie z rôznych destinácií sveta s tematikou Dovolenkové alebo zážitkové videá. Zľavy na svoje služby ponúkajú v deň cestovného ruchu aj Bardejovské kúpele a niektoré hotely.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…