Senzácia sa nekoná, Slovenskí futsalisti na ME nepostúpili

Slovenskí futsalisti v utorňajšej barážovej odvete ME 2014 neprekvapili domácich Chorvátov a po prehre 0:4 si na premiérový štart na šampionáte musia počkať.

Dubrovnik 24. septembra (TASR) - Slovenskí futsalisti v utorňajšej barážovej odvete ME 2014 neprekvapili domácich Chorvátov a po prehre 0:4 si na premiérový štart na šampionáte musia počkať. Zverenci trénera Jána Janíka si situáciu skomplikovali už po domácej prehre 1:3 a v Dubrovniku v jubilejnom 100. medzištátnom zápase v histórii slovenského futsalu opäť ťahali za kratší koniec.

Vľavo v popredí Dario Marinovič (Chorvátsko) strieľa prvý gól v zápase baráže o postup na ME 2014 vo futsale Slovensko - Chorvátsko. V pozadí brankár Slovenska Mário Gašparovič. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Majstrovstvá Európy sa budú konať v belgických Antverpách od 28. januára do 8. februára 2014. Už istými účastníkmi boli pred barážou organizátor z Belgicka a výbery Talianska, Azerbajdžanu, Ruska, Španielska (obhajca titulu), Portugalska, ČR a Slovinska. Žreb ME sa uskutoční v piatok 4. októbra o 13.30 h v dejisku šampionátu.

odveta baráže ME 2014:

Chorvátsko - SLOVENSKO 4:0 (1:0)

Góly: 5., 22. a 38. Jelovčič, 35. Marinovič. Rozhodovali: Coelho a Bogalho (obaja Port.), ŽK: Babič - Bahna, Drahovský, ČK: 18. Grcič.

/prvý zápas 3:1, postúpilo Chorvátsko/

zostavy:

Chorvátsko: Jukič (Stojkič) - Grcič, Novak, Jelovčič, Marinovič - Čapar, Grbeša, Matoševič, Čavar (Babič, Dakič, Petrovič, Protega)

SR: Gašparovič (Brndiar) - Rafaj, Kozár, Mikita, Haľko - Bahna, Rick, Rejžek, Bartošek (Várady, Drahovský, Fehérvári, Brunovský)

Priebeh zápasu

Plány o prvom góle sa Slovákom zrútili ako domček z kariet, keď už v 5. minúte Jelovčič prekonal Gašparoviča - 1:0. V tej istej minúte mohol vyrovnať Rafaj, no loptu poslal iba do žrde. Aj v 12. minúte hrala s Chorvátmi konštrukcia bránky po strele Ricka. Domáci odpovedali rovnakou mincou po samostatnej akcii Marinoviča, ktorý sa rútil na Gašparoviča a za slovenským brankárom sa zatriasla žrď. V 18. minúte po faule na Ricka dostal červenú kartu Grcič, ale presilovku hostia nevyužili. Slováci podali dobrý výkon, prestrieľali domácich, v prvom polčase sa však nevedeli zbaviť streleckého prekliatia.

Uplynulo len 67 sekúnd druhého dejstva a Jelovčič ešte viac priblížil Chorvátom postup - 2:0. Ten istý hráč mohol v 27. minúte zavŕšiť hetrik, ale do cesty sa mu postavila žrď. Zvýšiť náskok s chuťou hrajúceho domáceho tímu mohli Grbeša i Marinovič vo fáze stretnutia, keď na súpera spadla psychická "deka". Zápas sa od 30. minúty dohrával v réžii chorvátskeho tímu. Skóre ešte prikrášlil Marinovič na 3:0 a uzavrel ho symbolicky trojgólový hrdina večera Jelovčič - 4:0.