Veľké zistenie tajných kontrol: Tieto slovenské podniky vám načapujú najlepšie pivo
Pavol Hirka
Pavol Hirka

Veľké zistenie tajných kontrol: Tieto slovenské podniky vám načapujú najlepšie pivo

Ak máte chuť ísť na pivo a zároveň máte vysoké štandardy, táto novinka vás určite poteší. Podniky s novým ocenením vás nesklamú.

Tieto podniky vám načapujú najlepšie pivo — Foto: Plzeňský Prazdroj Slovensko

BRATISLAVA 8. februára – Poznáte to. Špinavý pohár, pomalá obsluha či pivo načapované pod rysku a s mizernou penou - to sú veci, ktoré vedia pokaziť príjemné posedenie s priateľmi pri tomto obľúbenom moku. Aj preto Slováci dnes od podnikov očakávajú viac.

Nehľadajú iba skvelé jedlo, ale čoraz častejšie bažia aj po bezchybnom pivnom zážitku. Ak si chcete nechať poradiť, kde vás čaká najlepšie pripravené pivo, možno vám pomôžu experti. Aj pivári sa totiž dočkali svojich „Michelinských hviezd“ - v tomto prípade v podaní tzv. Hviezdy sládkov. Plzeňský Prazdroj Slovensko takto ocenil podniky a reštaurácie, ktoré sa dokázali najlepšie postarať o pivo a správne ho načapovať.

Prísne podmienky a tajné kontroly

Certfikát je ocenenie pre tých najlepších a má byť garanciou kvality pre zákazníka. Preto ho tento rok na Slovensku dostalo iba 45 zariadení. Stovky ďalších záujemcov budú mať príležitosť ho získať na budúci rok.

Ak niektorí z nich neuspejú, Prazdroj sa ich bude snažiť ďalej podporovať na mieru ušitým rozvojovým plánom zlepšenia kvality, aby ich pripravil na získanie titulu v ďalšom roku. Spoločnosť očakáva, že počet certifikovaných môže o rok narásť až trojnásobne.

Úspešných kandidátov si môžete vyhľadať napríklad v aplikácii Ideš na pivo, ale aj na stránke hviezdasladkov.sk.

Mapa na stránke hviezdasladkov.sk
Mapa na stránke hviezdasladkov.sk Foto: hviezdasladkov.sk

Ako vysvetľuje Prazdroj, podniky, ktoré získali certifikát platný na jeden rok, museli splniť prísne podmienky a prejsť dvomi kolami certifikácie. Prvé bolo venované technickým parametrom ako správne skladovanie piva, kvalita sanitácie pivných ciest, ale aj čistota a ďalšie.

Výzvou však bolo najmä druhé kolo. Počas neho totiž odborní degustátori tajne navštívili podniky, aby preverili kvalitu čapovaniu, chuť a vzhľad piva.

Špičkovo ošetrené a načapované pivo

„Pri hodnotení podnikov sme nič nenechali na náhodu, naši experti starostlivo preverovali 30 parametrov. Certifikát Hviezda sládkov je jedinou relevantnou certifikáciou kvality čapovaného piva na trhu,“ upresňuje Ján Píry, obchodný sládok Plzeňského Prazdroja Slovensko.

O pivo sa perfektne starajú majstri výčapníci
O pivo sa perfektne starajú majstri výčapníci Foto: Plzeňský Prazdroj Slovensko

Zároveň dodáva, že ide o jedinečnú značku, ktorá má byť zárukou špičkovo ošetreného a načapovaného piva s garanciou pivovaru. Ak teda v podniku uvidíte certifikát Hviezdy sládkov, o kvalitu piva sa obávať nemusíte.

Hviezda sládkov je zároveň aj ocenením pre výčapníkov, ktorí dávajú pivu tú najlepšiu starostlivosť. Obchodný riaditeľ pre predajný kanál reštaurácií a pohostinstiev Branislav Kubiš tvrdí, že uvariť dobré pivo už nestačí a preto sa Prazdroj stará aj o výčapníkov, investuje do rozvoja ich zručností a dbá aj na vylepšenie vzhľadu samotnej prevádzky. „Pivo je kultúrny nápoj, chceme, aby ho ľudia pili v tej najlepšej kvalite a vychutnali si skutočne dokonalý pivný zážitok,“ hodnotí Kubiš.

Pribudnúť môžu aj ďalšie

O certifikát sa budú podniky usilovať aj v roku 2020, pričom prebehne hodnotenie nielen nových snaživcov, ale aj tých, ktorí už ocenenie získali. Ocenenie môžu získať podniky, ktoré čapujú niektorú zo značiek Plzeňského Prazdroja a ktoré dodržiavajú najvyššie štandardy starostlivosti a pivo a jeho čapovanie.

Foto: Plzeňský Prazdroj Slovensko

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…