Sevilla v pohári vypadla s druholigovým Mirandes, suverénna Barcelona

Ilustračné foto
Ilustračné foto — Foto: TASR/AP

Tretí tím La Ligy nestačil vo štvrtok na druholigový CD Mirandes, ktorému podľahol na jeho ihrisku 1:3.

Madrid 31. januára (TASR) - Futbalisti FC Sevilla sa so španielskym Kráľovským pohárom prekvapujúco rozlúčili už v osemfinále. Tretí tím La Ligy nestačil vo štvrtok na druholigový CD Mirandes, ktorému podľahol na jeho ihrisku 1:3.

Mirandes, tím z 35-tisícového mesta na severa Španielska, zaskočil päťnásobného víťaza pohára už v prvom polčase, keď dvakrát skóroval Matheus Aias. Tretí gól domácich pridal v 85. minúte rodák zo Sevilly Alvaro Rey, favorit dokázal v nadstavenom čase už iba skorigovať výsledok zásluhou Nolita.

Suverénne si v osemfinále počínal úradujúci španielsky majster FC Barcelona, ktorý prevalcoval Leganes 5:0. Dvoma presnými zásahmi sa na hladkom víťazstve podieľal Lionel Messi, po jednom góle pridali Antoine Griezmann, Clement Lenglet a Arthur. „Barca“ postúpila do štvrťfinále Copa del Rey už desiatu sezónu za sebou.