Nitra chce riešiť problematické parkovanie pri nemocnici
SITA
SITA

Nitra chce riešiť problematické parkovanie pri nemocnici

Parkovisko na Rázusovej ulici by bolo verejne prístupné a mohli by ho využívať všetci obyvatelia lokality a tiež rodičia detí susednej materskej školy.

NITRA 24. septembra – Mesto Nitra chce riešiť problematické parkovanie pri fakultnej nemocnici. O probléme chce rokovať s vedením nemocnice.

Diskusia na túto tému sa rozprúdila na septembrovom mestskom zastupiteľstve, kde poslanci prerokovávali zámer firmy Izotopcentrum vybudovať v tejto lokalite parkovisko.

Firma si chcela prenajať časť pozemku na Rázusovej ulici s tým, že vybuduje na vlastné náklady parkovacie miesta, z ktorých časť bude stáť na jej pozemku a časť na pozemku mesta.

Plánované zdravotnícke zariadenie

Na Rázusovej ulici plánuje vybudovať zdravotnícke zariadenie. Parkovisko by bolo verejne prístupné a mohli by ho využívať všetci obyvatelia lokality a tiež rodičia detí susednej materskej školy. Poslanci požiadavku firmy neschválili, neprijali žiadne uznesenie.

Výbor mestskej časti Staré mesto bol proti a odporučil spoločnosti riešiť parkovanie vo vnútri areálu nemocnice. „Výbor mestskej časti nemá problém s tým, aby sa vybudovali nové parkovacie miesta, my sme skôr za to. Ale máme negatívne skúsenosti z minulosti,“ povedal predseda Výboru mestskej časti Staré mesto a zároveň viceprimátor Ján Vančo.

Poukázal na to, že investor, ktorý má objekt v areáli nemocnice, tiež v minulosti deklaroval parkovacie miesta na parkovisku oproti reštaurácii pod Kalváriou, no to je teraz prístupné len pre jej zamestnancov. Vančo podľa svojich slov víta iniciatívu opätovne rokovať s fakultnou nemocnicou.

Snažme sa o rozumný kompromis

„Oni tiež musia zaujať stanovisko k situácii, ktorá vzniká tým, že lekári a rôzne medicínske centrá budujú svoje nehnuteľnosti v okolí nemocnice. Treba dať nejaký rozumný kompromis, možno sa dohodnúť aj s mestom, aj s týmito lekármi,“ myslí si Vančo.

Iný názor má viceprimátor Štefan Štefek. Podľa neho bolo prijateľné riešenie, ktoré ponúkla firma Izotopcentrum.

„So situáciou na Rázusovej nemôžeme byť spokojní, tá ulica je úzka, slepá, keď tam prichádzajú rodičia detí a otáčajú sa s autami, tak je to podobná situácia ako bola na Základnej škole Fatranská, kde už je to dnes bezpečné,“ povedal Štefek a dodal, že vedenie mesta v minulosti už niekoľkokrát rokovalo s riaditeľom fakultnej nemocnice o možnosti sprístupniť areál nemocnice aj zo Špitálskej ulice.

Už ste čítali?

Rómsky lekár z Košíc: Na ZŠ mi imponovalo, keď odo mňa odpisovali…

Nikolas Rybár je mladý doktor s veľkou chuťou do života. Na pacientov nechce…

Slovenka svojimi šperkami očarila Meghan Markle. Jej tvorba…

Jej šperky inšpirované Slovenskom sa tešia veľkej obľube aj v…

Ženy bojujúce s rakovinou: Prísť o prsia či vlasy nie je hanba.…

Brošne s motívom kozy vznikli z osobnej skúsenosti troch kamarátok.…

Pani Eva skrášľuje sama vo voľnom čase okolie svojej bytovky.…

Pestré farby, kamienky či kvietky. Takáto krása sa pred bytovkami nevidí…

Peter Nagy: Snažiť sa zapáčiť tínedžerom by bolo trápne. Robím…

Skladba Profesori Indigo mala v skutočnosti už sedem rokov, keď sa z nej zo dňa na deň stal…

Radana má sklerózu multiplex. Keď jej ju diagnostikovali, nevedela…

Ľudia neraz o tomto ochorení nechcú rozprávať. 

Logopedička: Mamička vie správnu reč dieťaťa ovplyvniť už tesne…

Detí, ktoré majú problémy s rečou či artikuláciou, je v…

Uznávaný český pedagóg: Mama je doma kráľovná, nie slúžka. Zariadiť…

Vysokoškolský pedagóg, spíker a lektor Marek Herman pre Dobré…